Kane vyrovnal zápis legendy, Fíni v generálke na Slovákov remizovali

Harry Kane (vľavo) v súboji s Remom Freulerom.
Harry Kane (vľavo) v súboji s Remom Freulerom. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. mar 2022 o 17:26 (aktualizované 26. mar 2022 o 22:52)

Výsledky sobotňajších prípravných zápasov.

BRATISLAVA. Futbalisti Chorvátska stratili v nadstavenom čase víťazstvo v sobotnom prestížnom prípravnom zápase so Slovinskom.

Remízu 1:1 zariadil v 90.+2 minúte stredopoliar CSKA Moskva Jaka Bijol, ktorý vyrovnal po prvopolčasovom zásahu útočníka Hoffenheimu Andreja Kramariča.

Duel tímov, ktorí boli v kvalifikácii MS 2022 v spoločnej skupine so Slovákmi, sa hral na katarskom Education City Stadium v meste Al Rajján.

Ten je jedným z ôsmich štadiónov, na ktorých sa v novembri a decembri bude hrať svetový šampionát. Chorváti kvalifikačnú vyhrali a postúpili priamo na finálový turnaj, Slovinci skončili o skóre za Slovenskom štvrtí.

Kane bude stíhať Rooneyho

Fíni, ktorí budú v utorok ďalším súperom Slovákov, remizovali s Islandom 1:1.

Bielorusi, ktorí majú byť súperom zverencov trénera Štefana Tarkoviča v Lige národov, no po ruskej invázii na Ukrajinu o ich osude ešte rozhodne UEFA, zdolali Indiu 3:0. Všetky góly padli až po zmene strán.

V dublinskom Aviva Stadium sa predstavili Belgičania, ktorí síce nad Írmi dvakrát viedli, ale v 85. minúte vyrovnal na 2:2 stredopoliar Alan Browne.

Vo Wembley otočili domáci Angličania duel so Švajčiarmi a vďaka premenenej penalte Harryho Kanea vyhrali 2:1. Mužstvo pod vedením trénera Garetha Soutgatea neprehralo už 21. zápas v riadnej hracej dobe za sebou.

Kane dal už 49. gól vo svojom 69. zápase v reprezentačnom drese a vyrovnal Bobbyho Charltona na druhom mieste najlepších strelcov Anglicka. Už len štyri presné zásahy ho delia od vyrovnania rekordu Waynea Rooneyho.

Eriksen pri návrate skóroval

Organizátor MS Katar doma zdolal Bulharov 2:1. Španieli na domácej tráve zdolali Albánsko 2:1, rozhodol o tom gólom v 90. minúte Dani Olmo.

Nemci v Sinsheime zdolali Izrael 2:0 po góloch útočníkov londýnskej Chelsea Kaia Havertza a Tima Wernera. V závere Thomas Müller nepremenil penaltu a v nadstavenom čase zlyhal z pokutového kopu aj hosťujúci Yonatan Cohen.

Dánsky stredopoliar Christian Eriksen oslávil návrat do národného tímu po 287 dňoch gólom do siete Holandska, ale hostia v Amsterdame prehrali 2:4.

Eriksen mal v júni minulého roka v zápase EURO 2020 s Fínskom (0:1) zástavu srdca, po rekonvalescencii musel odísť z Interu Miláno a hráva za Brentford.

Na ihrisko nastúpil v druhom polčase a presadil sa už v 48. minúte strelou do ľavého horného rohu. V drese "Oranjes" sa dvoma gólmi prezentoval stredopoliar Tottenhamu Steven Bergwijn.

Prípravné zápasy - 26. marec:

Chorvátsko - Slovinsko 1:1 (1:0)

Góly: 39. Kramarič - 90.+2 Bijol, hralo sa v: Al Rajján (Katar)

Fínsko - Island 1:1 (1:1)

Góly: 13. Pukki - 38. Bi. Bjarnason, hralo sa v: Murcia (Španielsko)

Bielorusko - India 3:0 (0:0)

Góly: 48. Bykov, 68. Solovej, 90.+1 Gromyko, hralo sa v: Riffa (Bahrajn)

Holandsko - Dánsko 4:2 (3:1)

Góly: 16. a 71. Bergwijn, 29. Ake, 38. Depay (z 11 m) - 20. Vestergaard, 48. Eriksen

Nemecko - Izrael 2:0 (2:0)

Góly: 36. Havertz, 45.+1 Werner

Gibraltár - Faerské ostrovy 0:0

Domov»Futbal»Kane vyrovnal zápis legendy, Fíni v generálke na Slovákov remizovali