Karim Benzema Real neopustí.
Karim Benzema Real neopustí. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. jan 2019 o 07:39

Realu pre zranenia chýbajú aj Bale, Kroos, Asensio, Díaz a Courtois.

MADRID. Futbalový útočník Realu Madrid Karim Benzema nedohral nedeľňajší ligový duel 19. kola najvyššej španielskej súťaže proti Realu Betis Sevilla (2:1).

Francúzskeho zakončovateľa vystriedali v polčasovej prestávke, keďže v nadstavenom čase úvodného dejstva utrpel zranenie pravej ruky po strete s obrancom súpera a následnom páde.

Vzápätí ho museli ošetrovať a do druhého polčasu ho v zostave nahradil Cristo González.

Podľa slov kouča Realu Santiaga Solariho si Benzema zlomil ruku. "Veľmi ho to bolelo," poznamenal Solari, ktorému pre zranenia chýbajú aj Gareth Bale, Toni Kroos, Marco Asensio, Mariano Díaz a Thibaut Courtois.

Marcelo s Iscom sledovali duel proti Betisu iba z lavičky náhradníkov. "Každý z hráčov v nominácii môže kedykoľvek nastúpiť. Všetci sú plnohodnotní členovia kádra. Povedal som to hneď pri mojom nástupe do funkcie a za týmito slovami si stojím," obhájil Solari svoje hráčske rošády.

Benzema je s 12 gólmi vo všetkých súťažiach najlepším strelcom Madridčanov v aktuálnej sezóne.