Real má už dvanástu trofej. Vyhral Superpohár

Radosť futbalistov Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2022 o 21:33 (aktualizované 16. jan 2022 o 21:43)

Španielsky Superpohár - finále

Real Madrid - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

Góly: 38. Modrič, 52. Benzema (z 11 m)

ČK: 87. Militao (Real)

DŽIDDA. Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleticom Bilbao 2:0.

Hráči Realu získali trofej dvanástykrát v klubovej histórii, iba najväčší rival FC Barcelona ich má vo vitríne viac (13).

Ako prvý bol blízko ku gólu Benzema, jeho technická strela spoza šestnástky však minula bránku Bilbaa.

V 28. minúte vypálil Casemiro, Unai Simon si postrážil priestor pri ľavej žrdi. Real pretavil dominanciu do gólu v 38. minúte. Rodrygo v pokutovom území prihral loptu Modričovi a ten ju poslal k ľavej žrdi Simonovej bránky - 1:0.

Krátko po prestávke zvýšil náskok Benzema, ktorý premenil VAR-om nariadenú jedenástku za ruku v pokutovom území. V závere ešte mohlo Bilbao zdramatizovať duel, keby Raul Garcia premenil pokutový kop, no loptu kopol do stredu bránky a Thibaut Courtois ju nohou vykopol.

Domov»Futbal»Španielsko»Copa del Rey»Real má už dvanástu trofej. Vyhral Superpohár