Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

So Zenitom vyhral Pohár UEFA. Čech päsťou poslal rozhodcu k zemi

Na archívnej snímke Radek Šírl v drese Zenitu Petrohrad (vľavo) ťahá za dres Jána Hözla z Vionu v zápase druhého predkola futbalového Pohára UEFA v roku 2007. (Autor: TASR)
Martina Janíková|31. okt 2017 o 08:58

Radek Šírl môže dostať pokutu až 500-tisíc českých korún a zákaz činnosti na dva roky.

BRATISLAVA. Pred dvomi rokmi ukončil aktívnu kariéru. Radek Šírl vyhral so Zenitom Petrohrad v roku 2008 Pohár UEFA, obliekal i dresy Bohemians či Sparty Praha.

Tridsaťšešťročný záložník v súčasnosti hrá v C-divízii českej futbalovej ligy za Zbuzany. Počas víkendového zápasu na seba však nestrhol pozornosť futbalovým umením.

Protihráča kopol do stehna

V sobotňajšom zápase bojovala obec na západnom okraji Prahy o druhé miesto v tabuľke proti Vysokému Mýtu. Hostia viedli od 12. minúty.

"Kvôli počasiu sa hralo na ťažkom teréne. Bohužiaľ, hlavný rozhodca nasadil latku príliš benevolentne, málo pískal, nechával výhody na obe strany, rad nebezpečných sklzov netrestal, taktiež na oboch stranách," vysvetľoval tréner Zbuzan Luboš Urban pre klubový web.

V 36. minúte sa zápas predčasne skončil. Šírl dostal za napadnutie súpera červenú kartu.

Hlavný rozhodca Matěj Cichra do zápisu uviedol: "Fyzicky napadol hráča. Prudko vrazil do súpera oboma rukami v oblasti krku počas prerušenia hry s následkom pádu, potom ležiaceho súpera nakopol do oblasti stehna. "

Bývalý hráč Sparty následne hnev obrátil na rozhodcu.

Prvý prípad inzultácie

"Po udelení červenej karty strčil oboma rukami spredu do hrude asistenta rozhodcu a následne zozadu prudko udrel zaťatou päsťou rozhodcu do hlavy do oblasti spánku, ucha, čo zapríčinilo pád rozhodcu na zem. Preto došlo k inzultácii," opísal podľa portálu isport.cz celú situáciu hlavný rozhodca Cichra.

V prípade Šírla je k dispozícii videozáznam, ktorý zaznamenal celú situáciu a ako dôkaz poslúži i zápis rozhodcu. Má ísť o prvý prípad inzultácie rozhodcu v Českej republike.

"Je to prvý prípad, ktorý riešime na úrovni inzultácie rozhodcu," hovorí Jan Hořejší, sekretár Riadiacej komisie pre Čechy. "Samozrejme, že trest predvídať nemôžem."

K incidentu sa v rozhovore pre kolinsky.denik.cz vyjadril aj tréner Urban.

"Hráčovi to zrazu blikne a niečo sa stane. Šírl reaguje emotívne, ťažko to znáša. Začalo to hlúpym faulom súpera na nášho brankára. Neobhajujem ho, musí udržať nervy. Na ihrisku je rozhodca a faul odpískal."

Radkovi Šírlovi hrozí podľa portálu idnes.cz pokuta do výšky 500-tisíc českých korún a zákaz činnosti na dva roky.

Súvisiace články