Messi a spol. do Austrálie neprídu. Argentína zrušila prípravné stretnutie s Brazíliou

Lionel Messi.
Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. máj 2022 o 10:17

Prípravné stretnutie juhoamerických futbalových gigantov sa malo odohrať v austrálskom Melbourne.

SYDNEY. Minister športu austrálskeho štátu Victoria Martin Pakula reagoval s hnevom na zrušenie júnového prípravného zápasu futbalistov Argentíny s Brazíliou v Melbourne.

Hrať sa malo 11. júna v Melbourne Cricket Ground, ale argentínska strana bez udania dôvodu očakávaný zápas zrušila.

Lokálny organizátor zápasu potvrdil, že Argentínčania oznámili, že "nebudú pripravení odcestovať do Austrálie napriek predchádzajúcej dohode a záväzku".

Preto sa aj vrátia peniaze za vstupenky fanúšikom, ktorí si ich už zakúpili. Jednostranné odrieknutie nahnevalo Pakulu.

"Sme veľmi nespokojní a je fér povedať, že aj poriadne naštvaní. Myslím si, že austrálski fanúšikovia si zaslúžia vysvetlenie od argentínskej strany.

Mal to byť zápas, na ktorý sa tu všetci veľmi tešili. Proste nám dlžia vysvetlenie, pretože to, čo povedali promotérovi zápasu, je neakceptovateľné," citovala ministra agentúra AFP.

Koordinátor prípravy brazílskej reprezentácie Juninho Paulista potvrdil zrušenie zápasu s tým, že "to veľmi naruší našu prípravu na MS."

Päťnásobní majstri sveta si teraz na termín 11. júna hľadajú náhradného súpera, pravdepodobne bude z Afriky. Brazília sa na MS predstaví v G-skupine, kde budú jej súpermi Srbsko, Švajčiarsko a Kamerun.

Situácii nepridal ani verdikt Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA), ktorá rozhodla, že nedohraný kvalifikačný zápas medzi Brazíliou a Argentínou sa musí odohrať v náhradnom termíne.

Ten však nestanovila, nechala to na dohodu oboch rivalov, pričom im znížila finančné tresty za prerušenie prvého duelu v septembri minulého roka v Brazílii.

Nachádzate sa tu: