Zreľák počas zranenia nestratil streleckú fazónu, rozhodol zápas Ekstraklasy

Adam Zreľák.
Adam Zreľák. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Sportnet, TASR|10. apr 2022 o 15:25 (aktualizované 10. apr 2022 o 19:48)

Slovák strelil jediný gól zápasu, prekonal krajana.

VARŠAVA. Slovenský futbalový útočník Adam Zreľák rozhodol gólom o nedeľnom víťazstve Warty Poznaň v domácom stretnutí 28. kola poľskej ligy nad Cracoviou Krakov 1:0.

Dvadsaťsedemročný Zreľák odohral celý zápas a v 61. minúte sa presadil z dorážky, keď prekonal krajana Lukáša Hrošša v bráne Cracovie.

Pre Zreľáka ide o ôsmy gól v tejto ligovej sezóne, v tabuľke strelcov je najlepším Slovákom a na desiatej priečke. Nedeľňajší súboj s Cracoviou bol jeho prvým od zranenia, ktoré utrpel koncom marca a prišiel preň o reprezentačný zraz.

Poľská liga - 28. kolo - nedeľa:

Warta Poznaň - Cracovia Krakov 1:0 (0:0)

Gól: 61. Zreľák

/Adam Zreľák (Warta Poznaň) odohral celý zápas a strelil gól/

/Lukáš Hroššo (Cracovia) odchytal celý zápas/

Wisla Krakov - Gornik Zabrze 4:1 (1:0)

/Michal Škvarka (Wisla Krakov) do 60. minúty/

Rakow - Slask Wroclaw 1:1 (0:1)

/Róbert Pich hral od 55. minúty, Matúš Putnocký (obaja Slask) na lavičke náhradníkov/

Tabuľka Ekstraklasy

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Zreľák počas zranenia nestratil streleckú fazónu, rozhodol zápas Ekstraklasy