Podbrezovčania viedli už od druhej minúty, Michalovce skórovali už neskoro

Fotogaléria (10)
Zľava Matúš Marcin, Mikuláš Bakaľa, Polydefkis Volanakis a Vincent Chyla v zápase FK Železiarne Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce. (Autor: Tlačová agentúra SR)
Sportnet, TASR|10. feb 2024 o 16:57 (aktualizované 10. feb 2024 o 18:15)

Zemplínčania stále čakajú na prvú výhru v tejto sezóne.

Niké liga - 19. kolo

Podbrezová - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 2. Paraj, 69. Sanusi - 76. Marcin

Rozhodovali: Dohál - Štrbo, Košecký. ŽK: Paraj - Niarchos, Shimamura

Diváci: 741

Podbrezová: Rehák - M. K. Bartoš, Bakaľa, Mielke - Kováčik, Bajo, Chyla, Paraj - Galčík (86. Markovič), Kabongo (72. Osei), Sanusi (72. Talakov, 90+4 Š. Faško)

Michalovce: Frelih - Bednár (82. Magda), Dzotsenidze, Volanakis - Shimamura, Vaško (68. Van Kessel), S. Danko (82. Žofčák), Veremieiev - Niarchos (56. Issa), Arevalo (68. Ramos), Marcin

/Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

PODBREZOVÁ. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvládli vstup do jarnej časti Niké ligy, keď v 19. kole doma zdolali Michalovce 2:1.

Domáci bodovali naplno po dvoch predchádzajúcich ligových prehrách.

Zemplínčania stále čakajú na prvú výhru v najvyššej súťaži v tejto sezóne a patrí im predposledná priečka.

Úvodný gól padol už po sto sekundách. Brankár Frelih nepresne rozohral, loptu zachytil Kováčik, posunul ju Parajovi a ten z 15 metrov vystrelil presne k žrdi.

Fotogaléria zo zápasu Podbrezová - Michalovce (19. kolo, Niké liga)

Na začiatku druhého polčasu Frelih fauloval domáceho Kabonga, ale sám faulovaný nepremenil penaltu.

Napokon na 2:0 zvýšil v 69. minúte Sanusi pri zadnej žrdi po centri Kováčika.

Michalovčania zásluhou Marcina z penalty zdramatizovali koncovku, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Hlasy po zápase

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Nie je to pekná výhra, ale zaslúžená. Bol badateľný tlak z prvého jarného zápasu. Boli sme kŕčovití, ale na ihrisku nebezpečnejším mužstvom. Súper hrá o holý život, urobil veľa zmien v zostave, sú to teda pre nás dôležité tri body. Verím, že výhra nás upokojí. Musíme ešte získať presnosť a kontrolu nad hrou, ak chceme byť dlhodobejšie úspešní. Potešilo ma, že sme sa popasovali s osobnými súbojmi v defenzíve, bola to aj úloha pre zimnú prípravu a urobili sme v tomto smere pokrok. Dôležité boli tri body a som rád, že sme ich získali.“

Peter Struhár, tréner Michaloviec: "Nevyšiel nám začiatok zápasu. Urobili sme individuálnu chybu a dostali tak rýchly gól. Zámer a plán do zápasu sa tým pádom zmenil. Chceli sme hrať do rýchleho útoku, čo sa nám v prvom polčase začalo dariť až po polhodine. Potom sme začali byť nebezpeční. Domáci chceli hrať útoky stredom, kde to majú nacvičené, ale nemalo by sa nám stávať, že v čase keď sa dostávame do zápasu, tak súperovi darujeme ďalší gól z rýchlej kontry po odkope. Musím pochváliť tím za reakciu, keď brankár chytil penaltu, čo nám dodalo energiu a do posledných minút sme sa bili o jeden bod. Škoda, že nám chýbala agresivita v pokutovom území. Za ten koniec zápasu by sme chceli bod, boli sme k nemu blízko.“