Pochettinov koniec? Je to smutné pre celú Premier League, myslí si Dúbravkov tréner

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino (Autor: TASR/AP)
TASR|23. máj 2024 o 15:00

Kouč Newcastlu uviedol, že jeho výkony v Chelsea boli veľmi dobré.

NEWCASTLE. Eddie Howe, tréner futbalistov Newcastlu, označil koniec Mauricia Pochettina na lavičke Chelsea za krutý a smutný pre anglickú Premier League.

Vedenie londýnskeho klubu ukončilo spoluprácu s Argentínčanom po vzájomnej dohode, hoci vo svojej prvej sezóne s tímom postúpil do kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy.

"Myslím si, že Mauricio je veľmi dobrý tréner. Darí sa mu neuveriteľne dobre bez ohľadu na to, aký klub vedie. Pre Premier League je veľmi smutné, ak takýto tréner príde o prácu.

Najmä je to však kruté, pretože jeho výkony v Chelsea boli veľmi dobré," uviedol podľa agentúry AFP Howe, kouč tímu, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

V uplynulom ročníku skončila Chelsea na šiestom mieste, vo finále Anglického ligového pohára prehrala 0:1 s Liverpoolom. V Anglickom pohári FA nestačila v rovnakom pomere na Manchester City v semifinále (0:1).

Pochettino pôsobil v minulosti v Paríži Saint-Germain i Tottenhame. Do Chelsea prišiel na konci sezóny 2022/23 a dojem z neúspešného ročníka napravil tým, že s ňou postúpil do futbalovej Európy. Na lavičke vtedy nahradil Grahama Pottera.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Pochettinov koniec? Je to smutné pre celú Premier League, myslí si Dúbravkov tréner