Marc Cucurella blokuje strelu Jamala Musialu.
Fotogaléria (25)
Marc Cucurella blokuje strelu Jamala Musialu. (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|7. júl 2024 o 14:02

Hlavný spúšťač iniciátora petície bola neodpískaná ruka Marca Cucurellu.

STUTTGART. Viac než 300.000 ľudí sa podpísalo pod petíciu za opakovanie štvrťfinálového zápasu EURO 2024 (ME vo futbale) Španielsko - Nemecko.

Jej iniciátor vysvetlil rozhodnutie založiť ju chybami rozhodcu Anthonyho Taylora, pričom hlavný spúšťač bola neodpískaná ruka Marca Cucurellu v španielskej šestnástke po strele Jamala Musialu v predĺžení za stavu 1:1.

Ide o symbolickú petíciu, ktorú na stránke change.org založil užívateľ podpísaný ako Erik V.

Nemeckí reprezentanti prehrali v sobotňajšom zápase so Španielmi 1:2 po predĺžení a na domácom šampionáte skončili.

Fotogaléria zo zápasu Španielsko - Nemecko vo štvrťfinále EURO 2024

Spomedzi verdiktov hlavného arbitra boli fanúšikovia nemeckého tímu najviac rozčarovaní práve z neodpískanej penalty po ruke Cucurellu, ktorá zasiahla loptu smerujúcu na bránu.

Taylor sa rozhodol neodpískať jedenástku a iný pokyn nedostal ani od VAR.

Marc Cucurella zahral rukou v predĺžení zápasu Španielsko - Nemecko na EURO 2024.
pi 22:108
Ruka v šestnástke a hnev Nemcov. Sporný moment vysvetlil novinárPodľa rozhodcu hral španielsky obranca s rukou pri tele.
pi 22:108
Domov»EURO 2024»Petícia za opakovanie štvrťfinálového duelu má 300-tisíc podpisov, dôvodom sú chyby rozhodcu