Pelé už po operácii bicykluje. Čoskoro budem hrať za Santos, vtipkuje

Pelé.
Pelé. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. sep 2021 o 13:13

Brazílsky legendárny futbalista je aktívny na sociálnych sieťach.

SAO PAULO. Legendárny brazílsky futbalista Pelé je stále v nemocnici v brazílskom Sao Paule, kde sa zotavuje z chirurgického zákroku, počas ktorého mu z pravej steny hrubého čreva odstránili nádor.

Čulý osemdesiatnik takmer každý deň posiela do sveta správy o tom, že sa má dobre a jeho stav sa zlepšuje.

Najnovšie tak učinil prostredníctvom videa na svojom facebookovom profile, na ktorom šliape do pedálov stacionárneho bicykla a zároveň točí aj rukami.

Na jeho jazdu dohliada duo zdravotníkov, ktorí ho povzbudzujú a dokonca vtipkujú pri jeho výkone.

"Toto video urobila moja manželka, aby sa s vami podelila o moju radosť. Som obklopený náklonnosťou a dôverou, preto sa cítim každý deň o niečo lepšie. Ak budem takto bicyklovať, čoskoro sa vrátim do FC Santos," vtipkoval Pelé v komentári k spomenutému videu.

Pelého nedávno previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paule. Počas rutinného kardiovaskulárneho vyšetrenia mu diagnostikovali podozrivú léziu, ktorú mu museli vyoperovať.

Komplexne sa nechal otestovať po dlhšom čase, keďže predtým to neriskoval pre šíriaci sa koronavírus.

Trojnásobný majster sveta a podľa niektorých zdrojov autor viac než tisícky gólov Pelé mal v ostatných desiatich rokoch viacero problémov so zdravím.

Po operácii náhrady bedrového kĺbu v roku 2012 musel istý čas na verejnosti používať invalidný vozík a chodítka, neskôr absolvoval aj operačné zákroky na obličkách a prostate.

Pelé je majster sveta z rokov 1958, 1962 a 1970 a so 77 gólmi je historicky najlepší strelec reprezentácie Brazílie. Donedávna bol tiež najlepším strelcom juhoamerickej futbalovej histórie.

V kvalifikačnom dueli o postup na MS 2022 proti Bolívii ho vďaka hetriku pri víťazstve Argentíny (3:0) prekonal Lionel Messi, ktorý má momentálne na konte 79 zásahov v najcennejšom drese.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Pelé už po operácii bicykluje. Čoskoro budem hrať za Santos, vtipkuje