Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Hapal si reformu Ligy národov pochvaľuje: Je to dobrá správa pre slovenský futbal

Tréner Pavel Hapal. (Autor: TASR)
SITA|25. sep 2019 o 14:43

Slováci ostávajú v B-divízii.

BRATISLAVA. Podľa trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala je pozitívne, že sa hráči spod Tatier v nasledujúcej edícii európskej Ligy národov 2020/2021 opäť predstavia v B-divízii.

Slováci počas vlaňajšej jesene po konfrontáciách s Ukrajincami a Čechmi zostúpili do "céčka", ale utorňajšie schválenie reformy súťaže na zasadnutí výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) v slovinskej Ľubľane ich vrátilo naspäť na pôvodné miesto.

"Je to dobrá správa pre slovenský futbal. Sme radi, že ostávame vo vyššej skupine, pretože môžeme hrať zápasy so silnejšími mužstvami. Samozrejme, nechceme podceňovať tímy z 'céčka', ale takto budeme mať aj marketingovo atraktívnejších súperov," poznamenal Hapal prostredníctvom oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Liga národov bude mať po novom v najvyšších troch divíziách po šestnásť tímov. V tej štvrtej bude účinkovať zvyšná sedmička reprezentačných mužstiev z Európy.

Žreb druhého ročníka európskej LN sa uskutoční 3. marca 2020 v Amsterdame. Zápasy skupinovej časti jednotlivých divízií sa budú hrať počas budúcoročnej jesene, finálový turnaj je na programe v dňoch 2. - 6. júna 2021.

Nový formát európskej LN pravdepodobne čiastočne poslúži ako súčasť kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 v Katare tak, ako je to momentálne v prípade budúcoročného kontinentálneho šampionátu.

Konkrétny formát európskej časti kvalifikácie MS 2022 ešte musí schváliť výkonný výbor UEFA.

Súvisiace články