Róbert Mak sa teší z gólu v zápase AC Nitra - Slovan Bratislava.
Róbert Mak sa teší z gólu v zápase AC Nitra - Slovan Bratislava. (Autor: ŠK Slovan Bratislava/ facebook)
Sportnet|10. sep 2024 o 18:05 (aktualizované 10. sep 2024 o 19:50)

Rolu favorita potvrdili aj futbalisti Podbrezovej.

BRATISLAVA. Futbalisti Podbrezovej nedopustili v Slovnaft Cupe senzáciu a suverénnym spôsobom sa prebojovali do štvrtého kola.

Klub z Niké ligy si v utorok zmeral sily s tímom Olympia Bobrov a účastníka piatej najvyššej súťaže deklasoval na jeho pôde výsledkom 9:0.

Všetky góly padli v rozpätí 32. až 70. minúty a zaujímavosťou je, že ani jednému hráčovi sa nepodarilo streliť hetrik. Po dva presné zásahy zaznamenali Samuel Ďatko, Martin Talakov a tiež Daniel Smékal.

Rolu favorita potvrdil aj bratislavský Slovan, ktorý si zaistil postup do 3. kola. V očakávanom zápase pod Zoborom zdolal AC Nitra 5:0.

Belasí, ktorí do Nitry vycestovali bez chorého trénera Vladimíra Weissa st. rozhodli o triumfe už v prvej polhodine, v ktorej sa zapísali do listiny strelcov Idjessi Metsoko, Jurij Medveděv a Róbert Mak.

V druhom polčase Slovan evidentne šetril sily, no napokon pred 5213 divákmi ešte pridal dva góly, oba zásluhou striedajúceho Elvisa Isaaca.

Slovnaft Cup - 2. a 3. kolo:

AC Nitra - Slovan Bratislava 0:5 (0:3)

Góly: 9. Metsoko, 24. Medveděv, 27. Mak, 74. a 89. Isaac

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Stará Bystrica - Oravské Veselé 2:5 (0:3)

Góly: 89. Faktor, 90. Šimašek - 19 a 35. Kotora, 73. a 79. Smondek, 29. Hofer (vlastný)

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Olympia Bobrov - Podbrezová 0:9 (0:4)

Góly: 36. a 47. Talakov, 41. a 51. Ďatko, 67. a 70. Smékal, 32. Juritka, 37. Galčík, 54. Yirajang

Domov»Futbal»Slovensko»Na Slovan prišlo viac ako päťtisíc fanúšikov, o postupe bolo jasné už po góle Maka