László Bénes sa teší po strelenom góle v zápase FSV Mainz 05 - 1. FC Union Berlín v 1. kole Bundesligy. (Autor: TASR/DPA via AP)
TASR|24. aug 2024 o 18:00

Bero odohral v drese Bochumu celý zápas.

BERLÍN. Slovenský futbalový reprezentant László Bénes sa úspešne uviedol v drese nového zamestnávateľa Unionu Berlín.

V sobotňajšom stretnutí 1. kola nemeckej Bundesligy skóroval ako náhradník a prispel k remíze svojho tímu na ihrisku Mainzu 1:1.

Bénes sa vrátil do najvyššej súťaže po dvoch rokoch, predchádzajúce dve sezóny hral za druholigový HSV Hamburg.

Slovenský ofenzívny stredopoliar prišiel na trávnik v 72. minúte a už o dve minúty vyrovnal na 1:1, keď si prevzal loptu za hranicou veľkého vápna a napriek preplnenej šestnástke ju poslal presne k žrdi.

Ďalší slovenský hráč Matúš Bero sa netešil ani z bodu, Bochum prehral v Lipsku 0:1.

Bundesliga - 1. kolo:

FC Augsburg - Werder Brémy 2:2 (2:1)

Góly: 16. Rexhbecaj, 35. Essende – 12. Agu, 58. Njinmah

FSV Mainz 05 - 1. FC Union Berlín 1:1 (0:0)

Góly: 26. Kübler, 54. Dóan, 61. Kübler - 2. Demirovič

TSG 1899 Hoffenheim - Holstein Kiel 3:2 (2:0)

Góly: 6., 37. a 87. Kramarič (prvý z 11 m) - 63. Bernhardsson, 89. Mačino

ČK: 82. Kelati (Kiel) po 2. ŽK

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»VIDEO: Bénes sa vrátil do Bundesligy vo veľkom štýle. Skóroval už po dvoch minútach