Thomas Müller oslavuje gól do siete Freiburgu.
Thomas Müller oslavuje gól do siete Freiburgu. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. sep 2024 o 19:41 (aktualizované 1. sep 2024 o 20:52)

V drese Bayernu Mníchov sa presadil aj Thomas Müller.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov nezaváhali ani v 2. kole nového ročníka nemeckej Bundesligy.

V nedeľu zdolali Freiburg 2:0, o góly sa postarali Harry Kane z penalty v 38. minúte a striedajúci veterán Thomas Müller v 78.

Müller si obliekol dres bavorského veľkoklubu v rekordných 710 stretnutiach vo všetkých súťažiach a má tak na konte už o jeden štart viac ako bývalý brankár Sepp Maier.

"Rekordy nie sú až také dôležité. To, čo som si užil, bol ten brutálne pekný gól," povedal podľa DPA 34-ročný hráč po stretnutí, v ktorom mu prihral do šestnástky Serge Gnabry.

Loptu si Müller elegantne spracoval špičkou kopačky a rozvlnil sieť.

Do novej sezóny vstúpili úspešne aj hráči Heidenheimu, keď zabodovali naplno aj v druhom vystúpení. Nad Augsburgom zvíťazili 4:0, keď dali v oboch polčasoch po dva góly.

Bundesliga - 2. kolo:

Bayern Mníchov - SC Freiburg 2:0 (1:0)

Góly: 38. Kane (z 11 m), 78. Müller

1. FC Heidenheim - FC Augsburg 4:0 (2:0)

Góly: 9. Wanner (z 11 m), 30. Scienza, 69. Beck, 73. Breunig

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Kane si otvoril strelecký účet v novej sezóne, Heidenheim sa dostal na čelo tabuľky