Zľava v súboji o loptu Adrián Kaprálik (Žilina) a Martin Černek (Skalica) (Autor: TASR)
TASR|14. sep 2024 o 19:57 (aktualizované 14. sep 2024 o 20:33)

Góly: 54. a 66. Kaprálik, 45.+5 Alijagič - 44. Podhorin (z 11 m), 72. Matějov

Rozhodovali: Micheľ – Štrbo, Straka, ŽK: Hubočan, Gidi - Mášik, Černek, ČK: 78. Krčík (Skalica)

Diváci: 1399

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Hranica (86. Kopásek), Gidi, Káčer (90.+2 M. Sauer), Bari (86. Badjie) - Kaprálik, Alijagič (67. Bile), Ďuriš (67. Iľko)

MFK Skalica: Junas - A. Krčík, Hradecký, Podhorín, Černek - Mášik (80. Hollý), M. Nagy (45. A. Kopas) - Gaži, (54. Leginus), Alves (54. Jibril), Matějov (80. Yao) - Fábry

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotnom stretnutí 7. kola Niké ligy nad MFK Skalica 3:2.

Dosiahli tretí triumf za sebou a posunuli sa priebežne na čelo tabuľky o dva body pred Slovan Bratislava, úradujúceho majstra však čakal o 20.30 h šláger v Dunajskej Strede.

Fotogaléria zo zápasu MŠK Žilina - MFK Skalica (Niké liga, 7. kolo)

Skaličania odohrali prvý zápas pod vedením nového trénera Davida Oulehlu. Dvomi gólmi oslávil jubilejný stý duel v najvyššej slovenskej súťaži žilinský útočník Adrián Kaprálik.

Skalica stále čaká na prvé tohtosezónne víťazstvo, s tromi bodmi zostáva na poslednom 12. mieste tabuľky.

Hlasy po zápase

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina: "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov, ten prvý nám absolútne nevyšiel, chýbali nám nábehové veci za obranu a málo sme využívali kraje ihriska. V druhom polčase sa to zlepšilo, budem stručný a poviem, že sme zaslúžene vyhrali. Boli sme lepší, išli sme za gólmi a bodmi. Chalanom to pomôže aj v sebavedomí, tesná výhra je niekedy lepšia ako vysoká výhra. Mrzí ma, že sme doma dostali dva góly a rovnako ma mrzí, že dnes na zápas prišlo menej fanúšikov."

David Oulehla, tréner MFK Skalica: "Samozrejme, nie sme spokojní, aj keď sme vedeli, že Žilina má kvalitný tím, ktorý má na Slovensku zvuk. Žilina má kvalitu, techniku, hrá systém, ktorý je nepríjemný. Myslím si však, že sme sa na súpera pripravili dobre, v prvom polčase sme hrali z veľmi dobrého bloku a Žilina mala problémy. Z penalty sme dali gól a bola chyba, že sme polčas nedokázali dohrať za takého stavu. V druhom polčase sme boli málo nebezpeční, čakal som od mojich hráčov väčšiu aktivitu do prechodu, stratili sme veľa lôpt. Dostali sme gól na 2:1, Jibril nevyrovnal, prišiel tretí gól, dokázali sme ešte znížiť stav, ale vylúčenie nám ublížilo. Hráčom nemôžem vyčítať, že by nebojovali, ale odchádzame bez bodu a teda nespokojní."