Chelsea po predĺžení proti Palmeiras prepísala futbalovú históriu

Futbalisti Chelsea Londýn sa tešia po triumfe vo finálovom zápase MS klubov FIFA Chelsea Londýn - Palmeiras SE v Abú Zabí. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2022 o 20:47

DUBAJ. Futbalisti Chelsea Londýn prvýkrát v histórii vyhrali MS klubov FIFA. V sobotnom finále v Dubaji zdolali brazílsky Palmeiras 2:1 po predĺžení.

Úradujúci víťaz Ligy majstrov premenil svoju druhú účasť vo finále po roku 2012 na prvý triumf.

V riadnom hracom čase sa skončil duel nerozhodne 1:1, keď na druhopolčasovú hlavičku Romelua Lukakua odpovedal gólom z penalty Raphael Veiga.

Rozuzlenie priniesla situácia v závere extračasu, keď VAR odobril ruku brazílskeho hráča vo vlastnej šestnástke a nariadenú penaltu premenil v 117. minúte Kai Havertz.

V závere ešte dostal červenú kartu Luan z Palmeirasu.

Futbalisti egyptského Al Ahly SC obsadili tretie miesto, keď deklasovali saudskoarabský Al Hilal 4:0. O triumfe rozhodli troma gólmi už v prvom polčase.

Al Hilal mal dvoch vylúčených hráčov, v 14. minúte dostal červenú kartu Brazílčan Matheus Pereira, v 28. minúte jeho spoluhráč Mohamed Kanno.

MS klubov FIFA 2021:

finále:

Chelsea Londýn - Palmeiras SE 2:1 pp (1:1, 0:0)

Góly: 55. Lukaku, 117. Havertz (z 11 m) - 63. Veiga (z 11 m). Rozhodoval: Beath (Aust.), ŽK: Havertz - Wesley, Luan, Atuesta, ČK: 120.+6 Luan (Palmeiras) po 2. ŽK

Chelsea: Mendy - Christiansen (91. Sarr), Thiago Silva, Rüdiger - Azpilicueta, Kante, Kovačič (91. Ziyjech), Hudson-Odoi (77. Niguez) - Mount (32. Pulisic), Lukaku (76. Werner), Havertz

Palmeiras: Weverton - Rocha (119. Deyverson), Gomez, Luan, Piquerez - Danilo, Ze Rafael (60. Jailson) - Dudu (103. Navarro), Veiga (77. Atuesta), Gustavo Scarpa - Rony (77. Wesley)

o 3. miesto:

Al Hilal - Al Ahly 0:4 (0:3)

Góly: 8. a 17. Ibrahim, 40. Abdelkader, 64. El Solia, ČK: 14. Pereira, 28. Kanno (obaja Al Hilal)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Chelsea po predĺžení proti Palmeiras prepísala futbalovú históriu