Futbalisti Manchestru United vyradili Fulham v FA Cupe.
Futbalisti Manchestru United vyradili Fulham v FA Cupe. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. mar 2023 o 20:00

Z pokutového kopu vyrovnal Bruno Fernandes.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United zvíťazili vo štvrťfinálovom dueli anglického FA Cupu nad Fulhamom 3:1. Hostia viedli, no inkasovali dve červené karty a favorit otočil skóre v záverečnej štvrťhodine hry.

Willian a Aleksandar Mitrovič museli za priaznivého stavu odísť v 72. minúte predčasne pod sprchy, červenú dostal aj tréner Marco Silva.

United súpera potrestali, najskôr z pokutového kopu vyrovnal Bruno Fernandes a o dve minúty neskôr otočil na 2:1 Marcel Sabitzer.

V závere zavŕšil triumf Fernandes. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke Fulhamu. Zverenci trénera Erika ten Haga sa v semifinále postavia proti Brightonu.

Brighton zaznamenal jednoznačné víťazstvo nad Grimsby Town 5:0. Manchester City sa v semifinále sa stretne so Sheffieldom United, ktorý vyhral nad Blackburnom 3:2.

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Manchester United postúpil do semifinále FA Cupu, otočil duel s Fulhamom