Bude neapolský hrdina viesť Talianov? Špekuluje sa aj o ďalšom mene

Luciano Spalletti.
Luciano Spalletti. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. aug 2023 o 14:03

Taliansku reprezentáciu prekvapivo opustil Roberto Mancini.

RÍM. Po prekvapivom odstúpení Roberta Manciniho z postu reprezentačného trénera Talianska hľadá tamojšia futbalová federácia (FIGC) nástupcu.

Hlavným kandidátom je podľa talianskych médií bývalý kormidelník SSC Neapol Luciano Spalletti.

Športové noviny Gazzetta dello Sport v pondelok špekulovali aj o tom, že kormidlo národného tímu by mohol prevziať Antonio Conte.

Päťdesiatosemročný Mancini v sobotu večer rezignoval po piatich rokoch na tejto pozícii. Uviedol, že sa tak urobil po osobnom rozhodnutí.

Taliansko v roku 2021 doviedol k titulu majstrov Európy. Na jeho odchod nebol taliansky futbal pripravený, Gazzetta dello Sport dokonca napísala o "jednom z najabsurdnejších dní v našej futbalovej histórii."

V kvalifikácii o ME 2024 má Taliansko na konte tri body z dvoch zápasov a je tretie vo svojej skupine.

Už v septembri nastúpi proti Severnému Macedónsku a Ukrajine. Vzhľadom na toto dôležité obdobie chce zväz už čoskoro oznámiť meno nového reprezentačného trénera.

Spalletti po zisku titulu s Neapolom oznámil, že si dá pauzu. Vyjadril sa vtedy aj k otázke, či by chcel niekedy viesť národný tím: "Trénovať národný tím by bolo veľmi atraktívne."

Conte popri Juventuse, Interi Miláno, Chelsea a Tottenhame, trénoval národný tím v rokoch 2014 až 2016. Podľa zdroja má veľký záujem o návrat na reprezentačnú lavičku.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Bude neapolský hrdina viesť Talianov? Špekuluje sa aj o ďalšom mene