Hanba na sto rokov. Liverpool znemožnil Manchester za polčas

Manchester United prehral na pôde Liverpool FC vysoko 0:7.
Manchester United prehral na pôde Liverpool FC vysoko 0:7. (Autor: Úprava Sportnet)
Martin Kozinka|5. mar 2023 o 22:55

Legenda by sa hanbila vyjsť na verejnosť.

LIVERPOOL. „Nechcem byť najlepším trénerom na svete, chcem byť trénerom, ktorý riadi najlepší tím na svete.” S týmito slovami prevzal v roku 2015 Jürgen Klopp Liverpool.

Za posledné roky s ním vyhral všetko. Ligu majstrov, Premier League, či FA Cup.

V nedeľu 5. marca 2023 si na svoje konto pripísal výhru, na ktorú budú fanúšikovia spomínať desaťročia.

Jeho Liverpool vytrel podlahu s rivalom Manchester United za 45 minút hry.

Tento deň sa zapíše do histórie ako jeden z najtemnejších dní v dejinách United.

Nová posila Liverpoolu Cody Gakpo dostala svoj tím do vedenia jediným gólom v prvom polčase.

Čo však prišlo v druhom dejstve, čakal len málokto.

Darwin Nunez zvýšil na 2:0 za menej ako 90 sekúnd po vstupe do druhého dejstva.

V pozadí tabuľa so skóre zápasu.
V pozadí tabuľa so skóre zápasu. (Autor: TASR/AP)

Následne prišiel ďalší gól Gakpa, dva od Mohameda Salaha, ďalší od Nuneza a jeden od Roberta Firmina.

Na tabuli svietilo skóre zápasu, Liverpool sedem, Manchester United nula. Výsledok, ktorý sa zapísal do histórie, bol skompletizovaný.

Niektorí experti to považujú za najlepšie a najväčšie víťazstvo v klubovej histórii Liverpoolu.

Anfield, nedobytná pevnosť pre United

Hráči United chceli z trávnika zmiznúť čo najrýchlejšie.

Obranca Raphael Varane začal po svojich spoluhráčoch kričat, aby sa postavili pred fanúšikov, ktorí cestovali do Liverpoolu.

Nepomohlo to. Zopár ich zostalo, väčšina však bola v útrobách štadióna.

Bola to historicky najväčšia prehra Manchestru United v Premier League. Predtým prehrali rovnakým skóre trikrát.

Štatistiky zápasu Liverpool FC - Manchester United.
Štatistiky zápasu Liverpool FC - Manchester United. (Autor: SofaScore)

Naposledy však až pred 92 rokmi 26. decembra 1931 proti Wolverhamptonu.

“Červení diabli” nevyhrali zápas na Anfield Road od roku 2016. Odvtedy je to už sedem zápasov na pôde Liverpoolu bez výhry.

O to horšie, že počas týchto stretnutí skórovali iba raz.

V priebehu dvoch rokov je to tretia potupná prehra Manchestru United v derby proti Liverpoolu.

Začalo sa to domácou prehrou 0:5 v októbri 2021, následne prišla v apríli 2022 prehra 0:4 a teraz to bola prehra 0:7.

Salah je novým kráľom strelcov Liverpoolu

Zo šestnástich gólov “The Reds” v týchto zápasoch sa až o sedem postaral Mohamed Salah. Ten sa stal so 129 gólmi najlepším strelcom v klubovej histórii Liverpoolu v Premier League.

Hráč, ktorého prekonal, je Robbie Fowler. Ten sledoval zápas a pokorenie jeho rekordu z tribúny.

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Hanba na sto rokov. Liverpool znemožnil Manchester za polčas