Hráči Liverpoolu zosmiešnili Manchester United, strelili mu až 7 gólov

Cody Gakpo (v strede) sa so spoluhráčmi z Liverpool FC teší po strelenom góle proti Manchestru United. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|5. mar 2023 o 19:20 (aktualizované 5. mar 2023 o 19:42)

Liverpool dosiahol historicky najvyšší triumf nad Manchestrom United.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu deklasovali v nedeľnom šlágri najvyššej anglickej súťaže Manchester United 7:0.

Po dva góly si pripísali Cody Gakpo, Darwin Nunez aj Mohamed Salah.

Ten prekonal rekord Robbieho Fowlera v počte gólov za Liverpool v Premier League. Okrem toho skóroval v piatom súťažnom zápase proti United za sebou.

Štatistiky Mohameda Salaha v zápase proti Manchestru United.
Štatistiky Mohameda Salaha v zápase proti Manchestru United. (Autor: SofaScore)

Domáci vyvíjali veľký tlak už v prvom polčase. Ten vyústil gólom do šatne v podaní Gakpa. Po prestávke skórovali domáci dvakrát v priebehu troch minút – najprv zvýšil Nunez a o chvíľu Gakpo.

Salah vzal hosťom všetky nádeje v 66. minúte, ale v podaní jeho tímu to nebolo zďaleka všetko. O necelých desať minút opäť skórovali Nunez i Salah a na konečných 7:0 upravil striedajúci Roberto Firmino.

Momentka zo zápasu Liverpool FC - Manchester United.

Zariadil tak historicky najvyšší triumf svojho tímu nad United. Tento zápis padol po vyše 127 rokoch – Liverpool zvíťazil 7:1 nad vtedajším Newtonom Heath v októbri 1895 v zápase druhej najvyššej súťaže.

Domáci tak figurujú v tabuľke na piatom mieste, bod pred Newcastlom, ktorý má zápas k dobru. Ich súper je tretí a odohral o stretnutie menej než štvrtý Tottenham.

Štatistiky zápasu Liverpool - Manchester United.
Štatistiky zápasu Liverpool - Manchester United. (Autor: SofaScore)

Ďalší liverpoolsky tím Everton remizoval v stretnutí 26. kola na pôde Nottinghamu Forest 2:2. O plný bodový zisk ho obral v 77. minúte Brennan Johnson, ktorý zariadil oba góly svojho tímu.

Hostia tak prišli o možnosť dostať sa zo zóny zostupu, ich súper momentálne figuruje na 14. mieste.

Premier League - 26. kolo:

Liverpool FC - Manchester United 7:0 (1:0)

Góly: 43. a 50. Gakpo, 47. a 75. Nunez, 66. a 83. Salah, 88. Firmino

Nottingham Forest - Everton FC 2:2 (1:2)

Góly: 19. a 77. Johnson - 10. Gray (z 11 m), 29. Doucoure

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Hráči Liverpoolu zosmiešnili Manchester United, strelili mu až 7 gólov