Premier League: Liverpool FC zdolal v šlágri Arsenal FC

Liverpool FC vs. Arsenal FC: ONLINE prenos zo zápasu Premier League.
Liverpool FC vs. Arsenal FC: ONLINE prenos zo zápasu Premier League. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. nov 2021 o 12:00

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu Premier League: Liverpool FC - Arsenal FC.

LONDÝN. Liverpool FC a Arsenal FC dnes hrali šláger 12. kola Premier League.

Jasne zvíťazil Liverpool 4:0 a nedal súperovi šancu. V tabuľke sa tak posunul na druhé miesto za FC Chelsea.

Sledovali ste futbal s nami.

ONLINE PRENOS: Liverpool FC - Arsenal FC dnes (LIVE z Premier League 2021/2022, 12. kolo, sobota)

Anglická Premier League  2021/2022
20.11.2021 o 18:30
Liverpool
4:0
(1:0, 3:0)
90+4 minúta
Ukončený
Arsenal
Prehľad
Góly: 39. Mané, 52. Diogo Jota, 74. M. Salah, 77. Minamino. ŽK: 44. Mané (LIV), 70. Fabinho (LIV). Rozhodca: Oliver – Burt, Bennett.
Po zmene strán pridal gólovú poistku na strane domácich Jota. V 74.minúte sa presadil aj Salah a na konečných 4:0 upravil striedajúci Minamino. Liverpool tak zdolal Arsenal vysoko 4:0. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+2
Zápas sa už iba dohráva, Arsenal rezignoval, Liverpool drží loptu na vlastnej polovici ihriska.
90+1
Liverpool dohráva dnešný zápas s loptou na vlastnej polovici.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase tri minúty.
89
Liverpool má k dispozícii autové vhadzovanie na polovici Arsenalu, zápas sa už iba dohráva.
88
Arsenal sa ešte snaží o kozmetickú úpravu výsledku, Tavares ale neprihral presne – lopty sa zmocnil Henderson.
87
Smith-Rowe si nabehol za chrbát Matipa, prihrávku z kopačky Odegaarda ale nespracoval. Odkop od brány Alissona.
86
Hra je na chvíľu prerušená, pri lopte ostanú hostia z Arsenalu.
85
Minamino hľadá centrom v šestnástke Maného, loptu odvracia hlavou White.
84
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Tyler Morton.
84
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Thomas Partey, prichádza Muhammad Alnaní.
83
Bukayo Saka opäť v postavení mimo hry, lopta pre Liverpool.
82
Liverpool drží loptu na vlastnej polovici ihriska, domáci futbalisti sa už nikam neponáhľajú.
81
Smith-Rowe prihral striedajúcemu Odegaardovi, ten však loptu stráca na hranici šestnástky.
80
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, Liverpool totálne kontroluje priebeh dnešného zápasu.
78
Zo šlágru kola sa stal debakel, Liverpool vyhráva už štvorgólovým rozdielom.
77
77
goalLiverpool dal gól! Striedajúci TAKUMI MINAMINO bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd, nabehol si však na zadnú žrď a loptu umiestnil do brány – 4:0! Asistencia: Trent Alexander-Arnod.
76
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Alex Oxlade-Chamberlain, prichádza Jordan Henderson.
76
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Takumi Minamino.
75
importantAlisson Becker vytiahol nepríjemnú strelu z kopačky Thomasa na rohový kop.
75
Liverpool vyhráva už trojgólovým rozdielom, dnešný zápas je už prakticky rozhodnutý.
74
74
goalLiverpool dal gól! Ukážkový brejk Liverpoolu zakončil do prázdnej brány po prihrávke Sadia Maného MOHAMED SALAH – 3:0! Asistencia: Sadio Mané.
73
Ofsajdové postavenie si neustrážil Bukayo Saka, Liverpool ostane pri lopte.
72
Mohamed Salah zobral akciu Liverpoolu na seba, nakoniec sa rozhodol neprihrať a loptu stráca.
71
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, strelecké pokusy na bránu vyzerajú takto: 7-2.
70
yellowCardŽltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).
70
Mohamed Salah vnikol do šestnástky, snažil sa zamotať hlavu Gabrielovi – nakoniec aj padá. Pokutový kop z toho nie je.
68
importantMohamed Salah pripravil gól na podnose Diogovi Jotovi, ten však odmietol – proti bol najmä brankár Arsenalu Aaron Ramsdale. Roh pre domáci celok.
67
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alexandre Lacazette, prichádza Martin Ödegaard.
66
Vysoký center Nuna Tavaresa odvracia hlavou na autové vhadzovanie Kostas Tsimikas.
65
importantAlisson Becker vychytal v zaujímavej šanci útočníka Arsenalu Aubameyanga, dôležitý zákrok pre Liverpool.
64
Jemný center Thiaga Alcantaru chyta do rúk brankár Arsenalu Aaron Ramsdale.
63
Liverpool naďalej drží loptu vo svojej moci a nepúšťa súpera do zápasu.
62
Ofsajdové postavenie hostí, akcia Arsenalu sa tak končí. Liverpool po druhom góle kontroluje priebeh zápasu.
61
Po krátkom prerušení pokračujeme v hre ďalej.
60
Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty aj naďalej v moci Liverpoolu: 62% – 38%.
59
Po zrážke Aarona Ramsdalea a Dioga Jotu je hra prerušená. Obaja hráči potrebujú lekárske ošetrenie.
58
importantDiogo Jota sa ocitol v ďalšej veľkej šanci po prihrávke Mohameda Salaha, útočník domácich tentokrát neuspel proti brankárovi Arsenalu.
57
Liverpool pokračuje vo svojej aktivite, Ramsdale najprv zneškodnil strelu Maného, následne nedovolil skórovať ani Salahovi. Potom sa však pískal ofsajd domácich hráčov.
56
Na center Saku si naskakovala dvojica hosťujúci hráčov, Tavares ale neohrozil bránu Liverpoolu.
55
Máme za sebou úvodných 10 minút druhého polčasu, strelecké pokusy na bránu vyzerajú takto: 6-1.
54
Liverpool vedie dvojgólovým rozdielom a atmosféra na Anfielde je vynikajúci. Domáce tribúny ženú svojich za ďalším gólom.
53
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Albert Sambi Lokonga, prichádza Ainsley Maitland-Niles.
52
52
goalLiverpool dal gól! DIOGO JOTA potrestal rozohrávku hostí, Nuno Tavares naservíroval loptu na podnose domácemu útočníkovi a ten si vychnutal obranu aj brankára hostí – 2:0! Bez asistencie.
51
Mohamed Salah sa nepredral do šestnástky súpera, loptu má brankár Arsenalu Ramsdale.
50
50
importantFabinho prečítal rozohrávku Arsenalu, blízko ku gólu bol Oxlade-Chamberlain, jeho technický obstrel tesne míňa bránu.
49
Alexander-Arnold sa pokúšal o ďalší center do šestnástky hostí, obrana Arsenalu loptu odvrátila.
48
Nepresná prihrávka Gabriela na Smitha-Rowa, autové vhadzovanie pre Liverpool.
47
Vynikajúci skĺz Van Dijka pred rozbehnutým Aubameyangom, autové vhadzovanie pre Arsenal.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas zápasu 12.kola Premier League medzi Liverpoolom a Arsenalom. Napriek tomu, že sme sledovali výborný futbal sme si na prvý gól museli počkať do 39.minúty zápasu. Liverpool poslal do vedenia presnou hlavičkou Sadio Mané. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Nepresná prihrávka z kopačky Virgila Van Dijka, odkop od brány Arsenalu.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.
44
yellowCardŽltú kartu dostáva Sadio Mané (Liverpool FC).
43
Strela z druhej vlny o ktorú sa postaral Albert Sambi Lokonga, Alisson Becker bez problémov chytá.
42
Útočný faul Maného, na zemi skončil Tomiyasu, lopta pre Arsenal.
41
Joel Matip odvracia hlavou center z ľavej strany v podaní Nuna Tavaresa.
40
Päť minút pred koncom prvého polčasu idú domáci do vedenia, tlak Liverpoolu sa stupňoval a ich vedenie je tak zaslúžené.
39
39
goalLiverpool dal gól! Liverpool sa dočkal, SADIO MANÉ si nabehol na štandardku Alexandra-Arnolda a hlavou prekonáva brankára hostí – 1:0! Asistencia: Trent-Alexander-Arnold.
39
Faul Aubameyanga na Matipa, štandardka pre domácich hráčov.
38
Arsenal drží loptu vo svojej moci, hostia potrebujú získať nejaký čas, v posledných okamihoch sa ocitli pod obrovským tlakom.
37
importantĎalší skvelý zákrok Ramsdalea, brankár hostí vychytal Alexandra-Arnolda. Roh pre domáci celok.
36
Zápas má teraz obrovské tempo a náboj, chýba tomu už len otvárací gól dnešného súboja.
35
35
importantMohamed Salah neprekonal Aarona Ramsdalea po skvelej prihrávke Kostasa Tsimikasa – brankár Arsenalu drží svoj tím nad vodou.
34
Diogo Jota si v súboji proti Gabrielovi pýtal faul, hlavný rozhodca nereaguje.
33
Hlavný rozhodca musí krotiť emócie pri postrannej čiare, Mikel Arteta si teraz niečo vysvetľuje s Jürgenom Kloppom. Hra je prerušená.
31
Alexandre Lacazette dopravil loptu do siete po prihrávke Aubameyanga, gól ale neplatí pre ofsajd.
30
Úvodná tretina zápasu je za nami, držanie lopty aj naďalej v réžii domácich hráčov: 69% – 31%.
29
29
importantObrovská šanca Liverpoolu, na center Alexandra-Arnolda si nabehol Thiago Alcantara, toho zakončenie vyrazil brankár hostí Ramsdale. Neujala sa ani dorážka Maného – roh pre Liverpool.
29
Mané neprešiel cez Thomasa, hostia získavajú loptu na vlastnej polovici ihriska.
28
Liverpool rozbieha ofenzívnu akciu z vlastnej polovici ihriska, hráči Arsenalu sa poctivo presúvajú za loptou.
27
Po rýchlej akcii domácich zakončuje spoza šestnástky Oxlade-Chamberlain, nasledovať bude rohový kop Liverpoolu.
26
Rozbehnutý Diogo Jota neprihral presne, následne predviedol taktický faul Virgil Van Dijk.
25
Prudký strieľaný center v podaní Alexandra-Arnolda odvracia na rohový kop White.
24
Sadio Mané končí opäť na zemi, Nuno Tavares predviedol nedovolený zákrok. Lopta pre Liverpool.
23
Bukayo Saka trafil strelou z vnútra šestnástky Virgila Van Dijka, táto akcia hostí sa dala vyriešiť aj lepšie.
22
Alex Oxlade-Chamberlain vnikol do šestnástky a vystrelil, do jeho pokusu sa hodil obetavo Nuno Tavares.
21
Center Sadia Maného z otočky chytá brankár hostí Aaron Ramsdale.
20
Mohamed Salah dostal loptu na Dioga Jotu, domáci útočník bol v postavení mimo hry. Akcia Liverpoolu sa tak končí.
19
Bukayo Saka sa snažil obísť dvojicu domácich hráčov, proti presile ale neuspel. Liverpool získava loptu.
18
Štandardka hostí nevyšla podľa predstáv, nacvičený signál končí odkopom od brány Liverpoolu. Loptu nezachytil na hracej ploche Tavares.
17
Alex Oxlade-Chamberlain zastavil v poslednej chvíli hlavičku Bukaya Saku, domáci záložník predviedol dôležitý zákrok.
16
Nepresná prihrávka z kopačky Bena Whitea, Liverpool sa zmocnil lopty na vlastnej polovici ihriska.
15
Sadio Mané si vypýtal ďalší faul, nasledovať bude štandardka pre Liverpool.
14
Mohamed Salah si prebral loptu vo vnútri šestnástky, spätnou prihrávkou hľadal svojich spoluhráčov – neprihral ale presne.
13
Virgil Van Dijk zakončoval hlavou po centri Kostasa Tsimikasa veľmi nepresne nad bránu.
13
Tomiyasu tentokrát fauloval Maného, nasleduje priamy kop pre Liverpool.
12
Kostas Tsimikas si nabehol za obranu hostí, Sadio Mané nenačasoval svoju prihrávku do behu ideálne. Odkop od brány Arsenalu.
11
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 70% – 30%.
10
Liverpool kombinuje pred šestnástkou Arsenalu, prihrávku Salaha nezachytil na hracej ploche Fabinho. Odkop od brány Ramsdalea.
9
Sadio Mané neprešiel pri postrannej čiare, zastavil ho Takehiro Tomiyasu. Autové vhadzovanie pre domáci celok.
8
Center z kopačky Aubameyanga smeroval na zadnú žrď kde nabiehal Lacazette, ten vo vzduchu zasiahol lakťom Thiaga Alcantaru. Akcia hostí je prerušená.
7
Bukayo Saka potiahol rýchly protiútok hostí, vo finálnej fáze ale zlyhal – obrana domácich odkopla loptu.
6
Nepresná rozohrávka v podaní Tavaresa, pre Liverpool získava loptu Thiago Alcantara.
5
Liverpool predviedol vysoké napádanie na polovici Arsenalu, domáci futbalisti získavajú loptu na polovici súpera.
4
Útočný faul predviedol na strane domácich Oxlade-Chamberlain, na zemi skončil Tavares.
3
Kostas Tsimikas sa dostal k nákopu Virgila Van Dijka, následne ale neprihral presne, Arsenal získava loptu.
2
Opatrný úvod zápasu z oboch strán, Liverpool má po nepresnej rozohrávke hostí k dispozícii autové vhadzovanie.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči sú už na hracej ploche, o malú chvíľu odštartuje šláger medzi Liverpoolom a Arsenalom.
Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Tsimikas – Th. Alcântara, Fabinho, Oxlade-Chamberlain – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Kelleher – J. Henderson, Minamino, Morton, N. Phillips.

Arsenal FC: Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Saka, Lokonga, Partey, Smith-Rowe – A. Lacazette – Aubameyang (C).
Náhradníci: Leno – Alnaní, Holding, Maitland-Niles, Martinelli, Ödegaard, Pépé, Soares, Tierney.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 12.kola Premier league Liverpool FC – Arsenal FC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa sa v tabuľke nachádzajú na 4.mieste, v 11 zápasoch nazbierali 22 bodov. V posledných troch ligových zápasoch získali iba štyri body a tak im reprezentačná prestávka padla určite vhod. Navyše v poslednom ligovom zápase pred repre pauzou prišla pre The Reds prvá ligová prehra v tejto sezóne. Stalo sa tak na ihrisku West Hamu United, ktorému podľahli futbalisti Liverpoolu 2:3. Za hostí skóroval v zápase Trent Alexander-Arnold, na konci zápasu už iba korigoval výsledok striedajúci Divock Origi.

ARSENAL: Forma zverencov Mikela Artetu má stúpajúcu tendenciu, v posledných troch ligových zápasoch si pripísali na svoje konto plný počet bodov. V tabuľke im preto patrí momentálne 5.miesto, v 11 zápasoch nazbierali 20 bodov. V poslednom zápase zdolali na domácom štadióne Watford najtesnejším rozdielom, jediný gól zápasu zaznamenal po prestávke Emil Smith-Rowe.