BARCELONA. Argentínsky futbalový útočník Lionel Messi z FC Barcelona dostal dvojzápasový trest za vylúčenie vo finále španielskeho Superpohára s Athleticom Bilbao.
Trest v utorok potvrdila Španielska futbalová federácia.

Katalánci v nedeľňajšom finále turnaja v Seville prehrali s Baskami 2:3 po predĺžení. V závere extračasu si Messi neudržal nervy na uzde a za úder otvorenou dlaňou do zadnej časti hlavy Asiera Villalibru, ktorý ho bránil telom, dostal červenú kartu.
Bolo to jeho prvé vylúčenie v drese Barcelony v 753. zápase za katalánsky tím. Podľa denníka Marca mu hrozil až štvorzápasový dištanc.
Tridsaťtriročný kapitán katalánskeho veľkoklubu vynechá štvrtkový duel Španielskeho pohára a víkendový ligový zápas s Elche. Najbližšie sa tak ukáže na ihrisku až 31. januára v domácom súboji s Athletlic Blibao.
Informovala agentúra DPA.






