Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Je prvou z elitných líg. Francúzi predčasne ukončili Ligue 1

Neymar sa po zranení vrátil do zostavy PSG. (Autor: Michel Euler - TASR/AP)
Sportnet|28. apr 2020 o 16:20

Zákaz veľkých podujatí bude platiť do augusta.

BRATISLAVA. Francúzska najvyššia futbalová súťaž Ligue 1 sa v tejto sezóne nedohrá. O predčasnom ukončení ligy informoval francúzsky premiér Édouard Philppe po zasadnutí kabinetu.

Pre pandémiu koronavírusu vláda predĺžila zákaz organizovania veľkých športových podujatí až do septembra.

Rovnaká situácia platí pre všetky ďalšie profesionálne futbalové súťaže v krajine. V krajine nedohrajú ani druhú najvyššiu futbalovú súťaž a ragbyovú ligu.

"Táto sezóna profesionálnych športov vo Francúzsku nebude môcť pokračovať. Áno, týka sa to najmä futbalu," zdôraznil Philippe.

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu nie je možné organizovať ani zápasy bez prítomnosti divákov. Vo Francúzsku tak pristúpili k rovnakému scenáru ako v Holandsku, kde vláda tiež rozhodla o predčasnom ukončení sezóny.

Novinár denníka L'Équipe Bertrand Latour ešte pred definitívnym rozhodnutím uverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom píše aj o štarte ďalšieho ročníka:

"Info: Pre Ligue 1 a Ligue 2 sa sezóna skončila. Pravdepodobný štart sezóny 2020/2021 bude v auguste."

Po posunutí opatrení z augusta na september by sa však nový ročník Ligue 1 podľa francúzskych médií mohol odštartovať v septembri.

Francúzska futbalová federácia by mala na svojom zasadnutí rozhodnúť, či udelí ligový titul, či zo súťaže niekto vypadne a ktoré kluby budú reprezentovať krajinu v novom ročníku európskych súťaží.

Ligue 1 sa stala prvou z elitných európskych líg, ktorú ukončili. Po 28 kolách figuroval na čele s 12-bodovým náskokom úradujúci majster Paríž St. Germain, pričom mal k dispozícii zápas k dobru.

Po posledných opatreniach francúzskej vlády je ohrozený aj preložený štart Tour de France. Najslávnejšie cyklistické podujatie malo po zmene termínu odštartovať 29. augusta (do 20. septembra).

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články