Slovenský obranca Martin Škrtel v drese Basaksehiru Istanbul.
Slovenský obranca Martin Škrtel v drese Basaksehiru Istanbul. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|24. nov 2020 o 18:15

Do osemfinále postúpili štyri mužstvá.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona spečatili svoj postup do jarného osemfinále Ligy majstrov 2020/2021.

Aj bez Lionela Messiho či Gerarda Piquého zdolali Dynamo Kyjev 4:0 a v tabuľke G-skupiny majú na konte plný počet 12 bodov.

Katalánci rozhodli o víťazstve až po zmene strán. Hrdinom zápasu bol 29-ročný dánsky útočník Martin Braithwaite.

Ten najskôr asistoval pri góle Sergina Desta a následne sám dvakrát napol sieť. V nadstavenom čase upravil skóre striedajúci Antoine Griezmann.

Postup má vo vrecku aj Juventus Turín, hoci sa na víťazstvo s maďarským Ferencvárosom Budapešť poriadne natrápil.

V 35. minúte reagoval Cristiano Ronaldo na vedúci gól Myrta Uzuniho, no až v 92. minúte rozhodol o výhre talianskeho majstra Álvaro Morata.

Slovenský reprezentant Róbert Mak bol len na lavičke náhradníkov hostí.

V E-čku si ako cez kopírak zabezpečili postup FC Chelsea a FC Sevilla. Anglický klub vyhral na pôde Rennes 2:1, úradujúci víťaz Európskej ligy rovnakým skóre uspel v Krasnodare.

Zaujímavosťou je, že oba tímy rozhodli o výhre v nadstavenom čase.

Sevillčania oslavujú postup do osemfinále Ligy majstrov.
Sevillčania oslavujú postup do osemfinále Ligy majstrov. (Autor: SITA/AP)

V F-skupine si udržal prvú priečku Dortmund, v domácom prostredí zdolal Bruggy hladko 3:0. Dôležitú rolu hral opäť Nór Erling Haaland, ktorý strelil dva góly. Zároveň skóroval v siedmom dueli po sebe.

Dobré šance na postup má aj Lazio Rím.

Po výhre 3:1 nad Zenitom Petrohrad mu patrí s ôsmimi bodmi druhá priečka s minimálnou stratou na vedúci Dortmund. Podobne ako Haaland skóroval dvakrát iný hviezdny útočník, Talian Ciro Immobile.

Po dlhom čase si na štadióne Old Trafford zahral slovenský obranca Martin Škrtel, no jeho Basaksehir prehral s Manchestrom United 1:4. Rodák z Handlovej inkasoval v 78. minúte žltú kartu.

Domáci rozhodli o výhre už v prvom polčase, v ktorom dvakrát skóroval Bruno Fernandes a penaltu premenil Marcus Rashford.

Anglický útočník Marcus Rashford (číslo) premieňa pokutový kop.
Anglický útočník Marcus Rashford (číslo) premieňa pokutový kop. (Autor: TASR/AP)

V dôležitom zápase uspel Paríž St. Germain, ktorý zdolal Lipsko 1:0. Najtesnejšiu výhru zariadil v 11. minúte z bieleho bodu Brazílčan Neymar.

Francúzsky majster sa v tabuľke bodovo dotiahol práve na Lipsko (oba tímy majú šesť bodov, pozn. red.), lídrom je Manchester United s deviatimi bodmi.

Liga majstrov 2020/2021 - 4.kolo:

E-skupina:

• Stade Rennes - Chelsea Londýn 1:2 (0:1)

F-skupina:

• Borussia Dortmund - FC Bruggy 3:0 (2:0)

Góly: 18. a 60. Haaland, 45. Sancho. Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)

G-skupina:

• Juventus Turín - Ferencváros Budapešť 2:1 (1:1)

H-skupina:

• Paríž St. Germain - RB Lipsko 1:0 (1:0)

Gól: 11. Neymar (z 11 m)

• Manchester United - Basaksehir Istanbul 4:1 (3:0)

Góly: 7. a 20. Fernandes, 35. Rashford (z 11 m), 90.+2 James - 75. Turuc

/M. Škrtel (Basaksehir) nastúpil v základnej zostave a v 78. minúte videl žltú kartu/

1.Manchester United430112:49
2.Paríž St. Germain42025:46
3.Lipsko42024:76
4.Basaksehir41033:93

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ferencváros takmer zaskočil favorita, Škrtelov tím neuspel v Manchestri