Radosť hráčov Leverkusenu. (Autor: TASR/DPA via AP)

Leverkusen - Stuttgart 3:2 po rozstrele (1:1)

Góly: 11. Boniface, 88. Schick - 15. Millot, 63. Undav

ČK: 37. Terrier (Leverkusen)

LEVERKUSEN. Futbalisti Bayeru Leverkusen získali v sobotu nemecký Superpohár.

Úradujúci majstri Bundesligy a držitelia Nemeckého pohára vyhrali nad vicemajstrom zo Stuttgartu 4:3 v jedenástkovom rozstrele po remíze 2:2 v riadnom hracom čase.

Leverkusen tak vybojoval tretiu trofej v priebehu uplynulého roka.

V sobotnom dueli nebola núdza o ofenzívnu aktivitu a akcie. Už po štvrťhodine hry bol stav 1:1 a krátko pred prestávkou dostal červenú kartu Martin Terrier, ktorý nastúpil za domácich prvýkrát v ostrom zápase.

Početnú prevahu využili po minúte na ihrisku striedajúci Frans Krätzig a Deniz Undav, ktorých kombinácia poslala hostí do vedenia.

Ich tím však v úplnom závere nevydržal nápor domácich, ktorým sa podarilo poslať Patrik Schickovi loptu do behu pred brankára Alexandra Nübela.

Domáci ukázali pevné nervy aj v rozstrele, jedenástku za hostí nepremenil v tretej sérii Krätzig a na záver ani Silas.

Finále nemeckého Superpohára bolo prvýkrát do roku 2011 bez Bayernu Mníchov, ktorý v uplynulej sezóne nezískal pohár ani titul.

Obe trofeje vybojoval Leverkusen a tak v sobotu nastúpil proti vicemajstrom zo Stuttgartu.

Pre VfB by bola prípadná trofej prvá od roku 2007, no proti "farmaceutom" nepridali druhé víťazstvo v horizonte predošlých 26 zápasov.

Domov»Futbal»Nemecko»Zápas do rozstrelu poslal Schick, v ňom hviezdil Hradecký. Leverkusen oslavuje prvú trofej