Bénes otváral skóre proti Düsseldorfu, bol to jeho tretí gól v sezóne

László Bénes v drese Hamburger SV.
László Bénes v drese Hamburger SV. (Autor: Reuters)
TASR|31. mar 2023 o 20:58

Slovenský reprezentant sa presadil už v 5. minúte stretnutia.

BERLÍN. Slovenský futbalový reprezentant László Bénes sa strelecky presadil v piatkovom stretnutí 26. kola II. nemeckej Bundesligy, v ktorom jeho Hamburger SV remizoval na pôde Fortuny Düsseldorf 2:2.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar síce v 5. minúte nepremenil pokutový kop, keď mu strelecký pokus vyrazil domáci brankár Florian Kastenmeier, no Bénes dokázal poslať odrazenú loptu do siete a otvoril skóre zápasu.

Bol to jeho tretí gól v prebiehajúcej sezóne druhej najvyššej nemeckej súťaže. Bénes nastúpil v základnej zostave Hamburgu a hral do 61. minúty.

Hostia dohrávali zápas bez vylúčeného Francisca Montera, ktorý dostal v 88. minúte druhú žltú a teda červenú kartu.

Klub z prístavného mesta čaká na víťazstvo už tri zápasy a v tabuľke zostal na 3. mieste, Düsseldorf je štvrtý.

Tabuľka 2. Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bénes otváral skóre proti Düsseldorfu, bol to jeho tretí gól v sezóne