Suarez úradoval. Barcelona prehrala aj v lige, Koeman trénoval len z tribúny

Luis Suárez v zápase Atlético Madrid - Barcelona.
Luis Suárez v zápase Atlético Madrid - Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|2. okt 2021 o 16:08 (aktualizované 2. okt 2021 o 22:53)

Mallorca s Valjentom opäť zabrala naplno, Greif sedel iba na lavičke.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v šlágri 8. kola španielskej ligy nad FC Barcelona 2:0.

Obhajca titulu sa tak bodovo dotiahol na mestského rivala a lídra tabuľky Real Madrid, ktorý má zápas k dobru.

Barcelona naopak prehrala prvý ligový zápas v sezóne. V tabuľke je priebežne až deviata.

Tréner hostí Ronald Koeman pre trest z minulého zápasu sledoval zápas len z tribúny.

Atlético rozhodlo o svojom víťazstve dvoma gólmi v prvom polčase. Najskôr v 23. minúte zakončil kombinačnú akciu svojho tímu Thomas Lemar po asistencii Luisa Suareza.

Krátko pred prestávkou si obaja úlohy vymenili - Suarez sa gólovo presadil po rýchlom protiútoku s Lemarom na 2:0. Barcelona už odpovedať nedokázala.

Španielske médiá už po prehre 0:3 s Benficou Lisabon v Lige majstrov písali o konci Koemana na poste trénera Kataláncov ako o takmer hotovej veci.

Ešte pred sobotňajším duelom ho však podržal prezident klubu Joan Laporta.

Hráči Realu Mallorca vyhrali nad UD Levante 1:0. V drese tímu z Baleárskych ostrovov odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent, jeho krajan brankár Dominik Greif bol znovu len na lavičke náhradníkov.

Mallorca po dvoch prehrách zabodovala naplno, v 74. minúte rozhodol o jej výhre Ghančan Iddrisu Baba.

Hostia mohli vyrovnať, v 85. minúte však Jose Luis Morales nepremenil jedenástku.

Levante ani v ôsmom zápase novej sezóny neokúsilo pocit výhry, na konte má štyri body za štyri remízy.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazili futbalisti Osasuny Pamplona nad Rayom Vallecano 1:0. V nadstavenom čase rozhodol Manu Sanchez.

La Liga - výsledky:

Osasuna - Rayo Vallecano 1:0 (0:0)

Gól: 90.+1 Sanchez

Mallorca - Levante 1:0 (0:0)

Gól: 74. Baba

/Martin Valjent odohral celý zápas, Dominik Greif (obaja Mallorca) bol na lavičke náhradníkov/

Cadiz - Valencia 0:0

Atlético Madrid - Barcelona 2:0 (2:0)

Góly: 23. Lemar, 44. L. Suárez

ONLINE prenos

môžete sledovať na tomto odkaze >>>

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Suarez úradoval. Barcelona prehrala aj v lige, Koeman trénoval len z tribúny