Atlético Madrid vs. FC Barceloa: ONLINE prenos zo zápasu 8. kola La Ligy 2021/2022 dnes. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. okt 2021 o 10:00 (aktualizované 2. okt 2021 o 22:55)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu 8. kola La Ligy: Atlético Madrid - FC Barcelona.

BRATISLAVA. Atlético Madrid a FC Barcelona dnes hrali šláger 8. kola La Ligy.

Úradujúci majster pripravil hosťom prvú prehru v sezóne, zvíťazil 2:0.

Futbalistom Barcelony sa nedarí. V La Lige zo šiestich zápasov vyhrali tri, no až do sobotňajšieho zápasu neprehrali.

Horšie sú na tom v Lige majstrov, v ktorej majú po dvoch zápasoch na konte nula bodov a hrozivé skóre 0:6.

Atlético malo v tabuľke La Ligy o bod viac než Barcelona a po víťazstve sa dotiahlo na vedúci Real Madrid. Ten však má zápas k dobru.

Sledovali ste futbal online.

ONLINE PRENOS: Atlético Madrid - FC Barcelona dnes (LIVE z La Liga 2021/2022, 8. kolo, sobota)

Španielska LaLiga  2021/2022
02.10.2021 o 21:00
Atlético Madrid
2:0
(2:0, 0:0)
90+4 minúta
Ukončený
Barcelona
Prehľad
Góly: 23. Lemar, 44. L. Suárez. ŽK: 45+1. de Paul (ATM), 78. Koke (ATM) – 20. Gavi (BAR). Rozhodca: Munuera.
Po zmene strán sme už gól nevideli, domáci futbalisti si skúsene postrážili dvojgólový náskok a po víťazstve 2:0 si do tabuľky pripisujú veľmi dôležité tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+3
Depay sa k lopte nedostal, zrejme to bola posledná akcia dnešného zápasu. Odkop od brány domácich.
90+2
Barcelona sa v závere zápasu snaží o kozmetickú úpravu výsledku, defenzíva Atletica je v tomto zápase nepriechodná.
90+1
Llorentemu sa nepodarilo udržať loptu na hracej ploche. Domáci futbalista si zrejme pri šprinte privodil svalové zranenie. Odkop od brány ter Stegena.
90
importantHlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.
89
Griezmann našiel v nábehu Correu, domáci útočník nezvládol finálnu prihrávku a do útoku vyrážajú okamžite hostia.
87
Odovzdaná lopta po centri Roberta, Jan Oblak bez problémov chytá loptu do náručia.
86
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergiño Dest, prichádza Clément Lenglet.
85
Memphis Depay nemieri z priameho kopu presne, bránu domácich netrafil. Odkop od brány Jana Oblaka.
84
Po faule na Depaya nasleduje priamy kop hostí z dobrej pozície.
83
Lodi nazbieral cenné sekundy na polovici súpera, nasleduje autové vhadzovanie Barcelony.
82
Atletico získava autové vhadzovanie na polovici súpera pri rohovej zastávke. Cenné sekundy pre domáci tím.
81
changeStriedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Mario Hermoso, prichádza Renan Lodi.
Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Yannick Carrasco, prichádza Felipe.
81
Dlhý pas de Jonga nedostihol na hracej ploche Depay. Odkop od brány domácich.
80
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty v dominancii hostí: 31% – 69%.
79
Memphis Depay sa rozhodol z priameho kopu iba pre center, ten hlavou nadvihol Gerard Piqué a lopta končí mimo hracej plochy.
78
Po faule domáceho kapitána Kokeho je tu štandardka pre Barcelonu.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Koke (Atlético Madrid).
77
Domáci mohli vyraziť do protiútoku, Carrasco sa rozhodol radšej ušetriť sily a aj cenné sekundy – loptu podržal na polovici ihriska.
76
Nebezpečný center Sergio Roberta odvracia na rohový kop hostí José Giménez.
75
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Oscar Mingueza, prichádza Luuk de Jong.
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Gavi, prichádza Ricard Puig.
74
Griezmann využil zaváhanie Araúja v defenzíve, prihrávkou sa snažil nájsť lepšie postaveného spoluhráča, avšak tá mu vôbec nesadla.
73
Barcelona to skúša v krídelných priestoroch, na domácej strane získava loptu Mario Hermoso.
72
changeStriedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza João Félix, prichádza Ángel Correa.
Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Luis Suárez, prichádza Antoine Griezmann.
71
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, takto vyzerá štatistika striel na bránu: 3-1.
70
Ansu Fati netrafil z priameho voľného kopu domácu bránu.
69
Pred pokutovým územím domácich bol faulovaný Ansu Fati, zaujímavý priamy kop pre Barcelonu.
68
Kieran Trippier si vyšliapol na striedajúceho Ansuho Fatiho, lopta pre hostí.
67
Atletico Madrid drží loptu na vlastnej polovici, domáci futbalisti sa nikám neponáhľajú.
66
importantJoao Félix mohol pridať tretí gól svojho mužstva po dobrej prihrávke Luisa Suáreza, domáci futbalista poslal prudkú strelu iba do miest, kde stál pripravený ter Stegen.
65
Depay dokázal odcentrovať z ľavej strany, domáca defenzíva sa zmocnila jeho prihrávky. Čas sa hosťom v zápase pomaly kráti.
64
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Ansu Fati.
63
Center Desta z ľavej strany bez problémov sťahuje vo vzduchu do rukavíc Oblak.
62
Llorente prešprintoval na pravom krídle Busquetsa, k jeho centru sa ale nedostal nikto z futbalistov domácich.
61
61
Akcia Barcelony končí, v postavení mimo hry Frenkie de Jong.
60
importantJan Oblak teraz vychytal Philippeho Coutinho v stopercentnej tutovke.
60
Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty momentálne vyzerá takto: 30% – 70%.
59
Carrasco prebral loptu vo vnútri pokutového územia, v súboji proti Minguezovi sa nedokázal presadiť. Odkop od brány ter Stegena.
58
Félix v snahe o prenesenie hry na Trippiera prihráva nepresne a lopta končí mimo hracej plochy.
56
Koke iba odovzdáva loptu odkopom futbalistom Barcelony na vlastnej polovici ihriska.
55
Carrasco prifilmoval pád v pokutovom území, hlavný rozhodca dohovára domácemu futbalistovi. Odkop od brány hostí.
54
Center z kopačky Lemara boxuje po rohovom kope ter Stegen. Autové vhadzovanie pre Atletico.
53
Trippier vysunul po pravom krídle Llorenteho, ktorého center bol zblokovaný na rohový kop.
52
Philippe Coutinho sa rozhodol po narážačke pre strelu z veľkej diaľky, tá mu nesadla ideálne a navyše bola aj zblokovaná.
51
Coutinho prestrčil loptu na Gaviho v pokutovom území, potom ale prišiel dobrý obranný zákrok domácich.
50
Memphis Depay nedokázal obísť Josého Giméneza, nasleduje rohový kop hostí.
49
Coutinha s loptou na kopačkách zastavil Savić, hosťujúci ofenzívny futbalista končí na zemi. Hra pokračuje ďalej.
48
Llorente sa tlačil do samostatného úniku, pri svojom nábehu fauloval Busquetsa. Lopta pre hostí.
47
V úvode druhého polčasu aktivita hostí s loptou na kopačkách. Domáci futbalisti vyčkávajú na svojho súpera na vlastnej polovici ihriska.
46
changeStriedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Rodrigo de Paul, prichádza Kieran Trippier.
46
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Nico González, prichádza Sergi Roberto.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas zápasu 8.kola La ligy medzi Atleticom Madrid a Barcelonou, po ktorom vedú domáci futbalisti dvojgólvým rozdielom. Skóre zápasu otvoril v 23.minúte Thomas Lemar. V 44.minúte pridal druhý gól domácich Luis Suárez. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Obrana domácich si poradila s centrovanou loptou z kopačky Depaya.
45+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodrigo de Paul (Atlético Madrid).
45+1
Po faule de Paula uvidíme štandardku hostí v závere prvého dejstva.
44
44
goalAtlético dalo gól! LUIS SUÁREZ bol na konci rýchleho protiútoku domácich, umiestnenou strelou k pravej žrdi prekonáva ter Stegena – 2:0! Asistencia: Thomas Lemar.
43
Mingueza nastrelil ruku Carrasca, štandardka pre hostí v závere prvého polčasu.
42
Savić pod tlakom odkopáva loptu mimo hracej plochy, autové vhadzovanie pre Barcelonu.
41
Depay sa nedostal k centrovanej lopte, tej sa nakoniec zmocnil domáci brankár Oblak.
40
Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, strelecké pokusy na bránu zatiaľ iba na strane domácich: 1-0.
39
Gavi bojoval ako to len šlo, loptu na hracej ploche už nedostihol. Autové vhadzovanie pre domáci celok.
38
Center z ľavej strany v podaní Lemara zblokoval na rohový kop Araújo.
37
Prudký center z kopačky Depaya iba preletel pokutovým územím Atletica. Odkop od brány domácich.
36
Po zákroku de Paula na Gaviho sa píska faul domáceho futbalistu. Priamy kop pre Barcelonu.
35
Hra je prerušená, po rohovom kope ostáva na zemi ležať domáci brankár Jan Oblak.
34
Depay sa dostával k lopte vo vnútri pokutového územia, na poslednú chvíľu zakročil Savić a nasleduje tak roh hostí.
32
Coutinho hľadal prihrávkou za obranou Depaya, útočník Barcelony loptu nespracoval. Odkop od brány Oblaka.
31
Postupným útokom to teraz skúšajú domáci futbalisti, prihrávku do behu na Llorenteho bola pridlhá.
30
Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 36% – 64%.
29
Barcelona kombinuje na polovici domácich, obrana Atletica Madrid zatiaľ predvádza dobrý výkon.
28
28
importantNa druhej strane mohol navýšiť vedenie domácich Luis Suárez, ktorý zakončoval po peknej prihrávke Félixa tesne vedľa ľavej žrde.
27
importantPhilippe Coutinho mal na kopačkách vyrovnanie, z hranice šestnástky v nábehu z voleja tesne míňa bránu Oblaka.
26
Barcelona bola vytlačená s loptou až na vlastnú polovicu, loptu má momentálne ter Stegen.
25
Joao Félix vyrážal do prečíslenia, domáci záložník bol nakoniec zastavený Busquetsom.
24
Zatiaľ čo domáci futbalisti oslavujú úvodný gól zápasu, obrana Barcelony si vysvetľuje zlyhanie v defenzíve.
23
23
goalAtlético dalo gól! THOMAS LEMAR zúžitkoval krásnu prihrávku Luisa Suáreza a z vnútra pokutového územia prekonáva ľavačkou ter Stegena – 1:0! Asistencia: Luis Suárez.
23
S rohovým kopom hostí si domáca obrana poradila. Loptu má v moci na vlastnej polovici Atletico.
22
Dôležitý zákrok Oblaka pred Coutinhom, domáci brankár prečítal prihrávku hostí a rýchlym vybehnutím z brány prekazil snahu Barcelony.
21
Carrasco takmer zatočil loptu do brány hostí, jeho pokus z priameho kopu skončil tesne nad bránou ter Stegena.
20
Po faule Gaviho na Lemara prichádza štandardka pre domácich futbalistov.
20
yellowCardŽltú kartu dostáva Gavi (FC Barcelona).
19
Po zblokovanej strele Gonzáleza uvidíme prvý rohový kop Barcelony v zápase.
18
Coutinho prehadzoval v šestnástke na Depaya, Savić ale zastavil prihrávku z kopačky hosťujúceho futbalistu.
17
importantPo prihrávke Lemara zakončuje z vnútra pokutového územia Joao Félix – jeho strela minula pravú žrď hosťujúcej brány.
16
Savić vysúva Llorenteho, pri lopte bol ale skôr hosťujúci stopér Piqué.
15
Luis Suárez si v súboji s Gerardom Piquem pýtal nedovolený zákrok, hlavný rozhodca mal ale iný názor.
14
Barcelona sa usadila na polovici svojho súpera, hostia to skúšajú postupnou kombináciou.
13
Barcelona pokazila kombináciu na polovici domácich, Joao Félix následne opäť faulovaný v strede ihriska.
12
Hlavný rozhodca teraz zabránil kombinácii hostí, nasleduje rozhodcovská lopta na polovici Atletica Madrid.
11
Joao Félix sa pri útočnej akcii dopustil faulu na Oscara Minguezu, lopta pre hostí.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, držanie lopty hovorí v prospech hostí: 45% – 55%.
9
Ofenzívny faul Memphisa Depaya, na zemi skončil José Giménez.
8
importantStrela Thomasa Lemara ľavačkou spoza šestnástky vystrašila ter Stegena – lopta tesne míňa ľavú žrď.
7
Lemarova nepresná prihrávka na Carrasca, autové vhadzovanie pre hostí. Hra je následne prerušená, Depay sa nepretlačil do šestnástky po súboji s Giménezom – hosťujúci hráč ostáva ležať na zemi.
6
Araújo neorozohral presne, na strane domácich bol opäť faulovaný Joao Félix. Lopta pre domáci tím.
5
Joao Félix bol dvakrát nedovolene zastavený, hlavný rozhodca píska faul. Štandardka pre Atletico.
4
Lopta v strede ihriska pre domácich po tom, čo sa Coutinho ocitol v ofsajdovom postavení.
3
Mingueza si vymenil loptus Coutinhom, Dest následne prihral loptu Coutinhovi, ktorého strelecký pokus spoza šestnástky bol zblokovaný.
2
Barcelona zaútočila po rýchlom protiútoku, Gavi sa však k lopte v šestnástke domácich nakoniec nedostal.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči sú už na hracej ploche, o malú chvíľu začne dnešný zápas.
Úvodní sestavy:

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Savić, J. Giménez, Hermoso, Carrasco – de Paul, Koke (C), Lemar – L. Suárez, Félix.
Náhradníci: Lecomte – Á. Correa, Felipe, Griezmann, H. Herrera, Lodi, Šaponjić, Trippier, Vrsaljko.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué (C), R. Araújo, Dest – F. de Jong, S. Busquets, González – Gavi, Depay, Coutinho.
Náhradníci: Neto, Peña – J. Alba, L. de Jong, Demir, Fati, García, Lenglet, Puig, Roberto, Umtiti.

Rozhodčí: Munuera.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 8.kola La ligy Atlético Madrid – FC Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

ATLÉTICO: Zverenci Diega Simeoneho sa v tabuľke nachádzajú na 4.mieste, v 7 zápasoch získali 14 bodov (4 výhry, 2 remízy, 1 prehra). Svojim súperom nastrieľali 9 gólov, naopak inkasovali 6-krát. V poslednom ligovom zápase prehrali futbalisti Atletica na ihrisku Alavesu najtesnejším rozdielom. O jediný gól zápasu sa na domácej strane postaral Victor Laguardia.

BARCELONA: Futbalistom Barcelony patrí v tabuľke La ligy 6.miesto, v doterajších 6 zápasoch získali 12 bodov (3 výhry, 3 remízy). Zverenci Ronalda Koemana zvládli posledný ligový zápas, na domácom štadióne zdolali Levante rozdielom triedy. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Memphis Depay, Luuk de Jong a Ansu Fati.

Posledných 5 vzájomných ligových zápasov:
Barcelona – Atletico 0:0
Atletico – Barcelona 1:0
Barcelona – Atletico 2:2
Atletico – Barcelona 0:1
Barcelona – Atletico 2:0

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»La Liga: Barcelona prvýkrát v sezóne prehrala, Atlético Madrid strelilo dva góly