Karim Benzema sa teší po strelenom góle.
Karim Benzema sa teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|12. sep 2021 o 18:30 (aktualizované 12. sep 2021 o 23:16)

Atlético rozhodlo až v deviatej minúte nadstaveného času.

MADRID. Futbalisti majstrovského Atlética Madrid získali v nedeľňajšom zápase 4. kola španielskej La Ligy tri body proti Espanyolu Barcelona až gólom v deviatej minúte nadstaveného času.

Strelil ho striedajúci francúzsky stredopoliar Thomas Lemar.

Nováčik súťaže strelil vôbec prvý gól v sezóne, v 40. minúte po rohovom kope skóroval Raul de Tomas.

O vyrovnanie sa zaslúžil v 79. minúte Yannick Carrasco. Belgičan potom v úplnom závere po narážačke vysunul Lemara a ten rozhodol o triumfe hostí.

Valencia zvíťazila pohodlne na ihrisku Pamplony 4:1 a pripísala si tretiu výhru v sezóne.

V záverečnom zápase dňa zvíťazil doma Real Madrid nad Celtou Vigo 5:2, hoci po polčase prehrával 1:2. Hetrikom prispel k výhre francúzsky útočník Karim Benzema.

Real sa dostal na čelo tabuľky, má 10 bodov rovnako ako Valencia a obhajca Atlético.

La Liga - 4. kolo:

Real Madrid - Celta Vigo 5:2 (1:2)

Góly: 24., 47. a 87. Benzema (tretí z 11 m), 54. Vinicius Junior, 72. Camavinga - 4. Mina, 31. Cervi

Espanyol Barcelona - Atlético Madrid 1:2 (1:0)

Góly: 40. de Tomas - 79. Carrasco, 90.+9. Lemar

CA Osasuna Pamplona - Valencia CF 1:4 (1:1)

Góly: 8. Moncayola - 26. Maximiliano Gomez, 50. A. Hernandez (vlastný), 55. Guedes, 73. Alderete

FC Cádiz - Real Sociedad 0:2 (0:0)

Góly: 71. a 84. Oyarzabal

ČK: 83. Cala (Cadiz)