Dlhoročný hráč Manchestru United ukončil kariéru. V kvalifikácii MS ho vyškolil Weiss

Jonny Evans (vpravo) so svojimi reprezentačnými spoluhráčmi.
Jonny Evans (vpravo) so svojimi reprezentačnými spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. máj 2025 o 12:55

Jonny Evans sa trikrát tešil z titulu v Premier League.

LONDÝN. Vo veku 37 rokov sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru reprezentant Severného Írska Jonny Evans. Jeho poslednou klubovou adresou bol Manchester United, kde strávil veľkú väčšinu svojej kariéry.

Vedenie anglického klubu po sezóne už avizovalo, že so skúseným obrancom nepredĺži kontrakt, po účasti na exhibičnom turné po Ázii sa tak Evans rozhodol zavesiť kopačky na klinec.

S „červenými diablami“ získal mimo iného trikrát trofej pre víťaza Premier League, ovládol Ligu majstrov a tiež aj triumfovať na MS klubov. Mimo Old Trafford si zahral za Leicester, West Bromwich či Sunderland.

VIDEO: Záznam zo zápasu Severné Írsko - Slovensko z roku 2009

„Je pekné vidieť jeho úroveň na tréningoch a aké mal v najlepších rokoch štandardy. Dá sa tak chápať, prečo vyhral toľko trofejí.

V jeho veku, keď mohol trénovať, tak stále bol na vysokej úrovni. Bol veľmi dobrým hráčom,“ zhodnotil Evansa tréner Manchestru Ruben Amorim.

Slovenským fanúšikom sa Evans viaže s príjemnými spomienkami. V roku 2009 ho v kvalifikácii MS vyškolil Vladimír Weiss pri góle Stanislava Šestáka a v baráži o EURO 2020 ťažil aj z jeho zaváhania Juraj Kucka.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Dlhoročný hráč Manchestru United ukončil kariéru. V kvalifikácii MS ho vyškolil Weiss