Dosiahol na české pomery unikátne veci. Trpišovský pokračuje v Slavii Praha

Tréner Jindřich Trpišovský.
Tréner Jindřich Trpišovský. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. apr 2023 o 15:33

V piatok podpíše zmluvu do leta 2026.

BRATISLAVA. Éra trénera Jindřicha Trpišovského v Slavii Praha pokračuje, už v piatok by mal 47-ročný kouč podpísať novú zmluvu na tri sezóny.

Doterajší kontrakt znel do konca aktuálneho ročníka s opciou na ďalšie dve, no obe strany sa rozhodli ju nevyužiť a podpísať úplne novú dohodu.

Stane sa tak v piatok po otvorenom tréningu Slavie, informuje o tom oficiálny web klubu.

Spolu s Trpišovským podpíšu nové kontrakty aj jeho asistenti Zdeňek Houštecký, Jaroslav Köstl a Štěpán Kolář.

Trpišovský prišiel do Slavie v decembri 2017 a stal sa najúspešnejším koučom v histórii klubu. Jeho zverenci už trikrát získali majstrovský titul a trikrát národný pohár.

V pohárovej Európe tiež zanechali výraznú stopu, keď si zahrali skupinovú časť Ligy majstrov a až trikrát si zahrali štvrťfinále niektorého z pohárov - dvakrát v Európskej lige a raz v Európskej konferenčnej lige.

V aktuálnej sezóne síce počas ostatného víkendu prišli o post lídra najvyššej domácej súťaže na úkor mestského rivala Sparty, no už v sobotu hrajú práve proti Sparte a majú šancu vrátiť sa na prvú priečku tabuľky.

"Tituly, poháre, Európa aj Liga majstrov. Posledných päť a pol roka patrí športovo k jednému z najúspešnejších období červeno-bielej histórie. Spoločne sme dostali Slaviu z nuly na 32. miesto klubového rebríčka UEFA.

Ich schopnosť dostať z hráčov to najlepšie, zlepšovať ich vo všetkých smeroch a potom im otvárať cestu do top európskych súťaží je v Česku unikátna. Súčasný trénerský tím je jedným z pilierov nielen športovej, ale tiež finančnej výkonnosti organizácie.

Majú našu plnú dôveru a získali právom mimoriadnu podporu a obľubu u našich fanúšikov. Tí sú naším hnacím motorom v každej situácii,“ uviedol na klubovom webe Jaroslav Tvrdík, predseda predstavenstva a šéf SK Slavia Praha.

Slavia Praha si pod vedením Trpišovského zahrala vo štvrťfinále EL proti londýnskym tímom, v sezóne 2018/2019 však vypadla s FC Chelsea a o rok neskôr s Arsenalom.

V jari 2022 sa pražský klub predstavil medzi oktetom najlepších v EKL a vypadol tam s holandským Feyenoordom Rotterdam.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Česko»Dosiahol na české pomery unikátne veci. Trpišovský pokračuje v Slavii Praha