Schranz hviezdou zápasu v Edene, gólmi priblížil Slaviu k postupu

Ivan Schranz a jeho gólová radosť v drese Slavie Praha.
Ivan Schranz a jeho gólová radosť v drese Slavie Praha. (Autor: SK Slavia Praha/ twitter)
TASR|10. aug 2023 o 20:55 (aktualizované 10. aug 2023 o 23:10)

Schranz dvakrát skóroval v prvom polčase.

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant Ivan Schranz bol strojcom víťazstva Slavie Praha v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA.

V Edene proti ukrajinskému klubu Dnipro-1 najskôr v 5. minúte zužitkoval center Lukáša Masopousta a v 37. minúte skóroval aj po rohovom kope.

Loptu predĺžil na zadnú žrď hlavičkujúci Mick van Buren a 29-ročný rodák z Bratislavy ju zblízka poslal nekompromisne do odkrytej brány.

Slavia síce od 58. minúty dohrávala s 10 hráčmi, keď Igoh Ogbu dostal červenú kartu po tom, ako vo výskoku trafil kopačkou súpera, ale aj v oslabení dokázali domáci skórovať. Triumf spečatil v 81. minúte Conrad Wallem.

Zdolaný z tohto súboja sa stretne v play-off o skupinovú fázu Konferenčnej ligy (EKL) s víťazom dvojzápasu Lech Poznaň - FC Spartak Trnava.

Racing Genk v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Patrikom Hrošovským prehral na pôde Olympiakosu Pireus 0:1. O tesnej výhre gréckeho tímu rozhodol gól Konstantinosa Fortounisa z úvodnej minúty.

Zrinjski Mostar, ktorý v 2. predkole Ligy majstrov nestačil na Slovan Bratislava (0:1, 2:2), rozstrieľal doma Breidablik Kopavogur 6:2.

Šampión Bosny a Hercegoviny viedol už v 56. minúte 6:0, až potom zvoľnil tempo a dovolil islandskému súperovi skorigovať výsledok.

Blízko k postupu do play-off EL je aj úradujúci švédsky majster BK Häcken.

Na pôde litovského Žalgirisu Vilnius zvíťazil 3:1 a vytvoril si tak výbornú pozíciu pred odvetou, ktorá sa uskutoční o týždeň vo štvrtok 17. augusta.

ČK: 58. Ogbu (Slavia Praha)

Šeriff Tiraspoľ - BATE Borisov 5:1 (2:0)

Góly: 12. Ankeye, 32. Badolo, 47. Ankeye, 90+3. Yansane, 90+8. Yansane - 50. Bane

Olympiakos Pireus - Genk 1:0 (1:0)

Gól: 1. Fortounis

/Patrik Hrošovský (Genk) odohral celý zápas/

Zrinjski Mostar - Breidablik 6:2 (5:0)

Góly: 2. Kiš, 22. Malekinušič, 30. Kiš, 33. Bilbija, 40. Malekinušič, 56. Ivančič - 65. Ludviksson, 74. Eyjolfsson

ČK: 32. Einarsson (Breidablik) po druhej žltej karte

Domov»Futbal»Európska liga»Schranz hviezdou zápasu v Edene, gólmi priblížil Slaviu k postupu