Juhoamerický Superpohár získal ekvádorský klub, vo finále zdolal Flamengo

Futbalisti Independiente del Valle získali juhoamerický Superpohohár, známy ako Recopa Sudamericana. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. mar 2023 o 09:38

Finálový dvojzápas rozhodol až penaltový rozstrel.

RIO DE JANEIRO. Futbalisti Independiente del Valle sa stali víťazmi juhoamerického Superpohára (Recopa Sudamericana).

Ekvádorský klub triumfoval v utorkovej odvete na Maracane nad brazílskym Flamengom 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase i po predĺžení prehral 0:1. V prvom zápase vyhralo Independiente 1:0.

Stredopoliar Flamenga Giorgian de Arrascaeta bol smutný hrdina odvetného súboja.

Gólom v šiestej minúte nadstaveného času síce udržal svoj tím v hre a poslal duel do predĺženia, no v záverečnom rozstrele bol potom jediný neúspešný exekútor.

O triumfe Independiente rozhodol premenený pokus Anthonyho Landazuriho v piatej sérii.

Hráči Del Valle získali trofej prvýkrát v histórii. Recopa Sudamericana je duel medzi víťazmi Pohára osloboditeľov a Copa Sudamericana.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Juhoamerický Superpohár získal ekvádorský klub, vo finále zdolal Flamengo