Ivan Perišič.
Ivan Perišič. (Autor: Hajduk Split)
Martin Kozinka|12. aug 2024 o 10:30

Split nastúpi proti Ružomberku bez svojej najväčšej hviezdy.

BRATISLAVA. Po minulotýždňovej bezgólovej remíze s Ružomberkom sa Hajduk Split neradoval z výhry ani v lige.

Prišla ďalšia remíza, tentokrát v lige s Lokomotivou Záhreb (1:1). Fanúšikovia chorvátskeho celku však tentokrát zostali dvojnásobne nasrdení.

„Po zápase sa spustila poriadna búrka,” avizovali chorvátske médiá. Tréner Gennaro Gattuso vyradil pred duelom zo zostavy hviezdu tímu Ivana Perišiča.

Aký mal na to dôvod?

„Pred dvadsiatimi dňami prišiel za mnou do kancelárie a povedal mi, že by chcel odísť,” šokoval všetkých odpoveďou na pozápasovej tlačovej konferencii.

Na snímke hlavný tréner mužstva Hajduk Split Gennaro Gattuso.
Na snímke hlavný tréner mužstva Hajduk Split Gennaro Gattuso. (Autor: TASR)

Gattuso ozrejmil, že má v takýchto prípadoch jasne stanovené pravidlá.

„Ak niekto nechce zostať, tak to musím rešpektovať, ako aj zvyšok tímu. No v šatni platia pravidlá, ktoré treba takisto rešpektovať,” ozrejmil.

Perišič najskôr vynechal predsezónnu prípravu Splitu, keďže mal reprezentačné povinnosti na EURO 2024 v Nemecku.

Zasiahol až do zápasu 2. predkola Konferenčnej ligy.

„Dal som mu šancu hrať, 20 minút, 35 minút, 65 minút,” narážal Gattuso na duel v chorvátskej lige, ako aj v predkolách Konferenčnej ligy proti HB Torshavn a MFK Ružomberok.

Gólová radosť chorvátskeho futbalistu Ivana Perišiča (vpravo).
Gólová radosť chorvátskeho futbalistu Ivana Perišiča (vpravo). (Autor: TASR/AP)

„Nie je to však uzavretý príbeh. Stále je tu,” zakončil.

Perišič prišiel do Splitu v januári tohto roka na hosťovanie z Tottenhamu.

Jeho príchod do klubu, v ktorom vyrastal, sprevádzalo zranenie, pre ktoré stihol odohrať len osem zápasov v lige a pohári.

Po sezóne prejavil záujem zostať a nakoniec s ním začiatkom júla podpísal zmluvu. Prešlo len pár týždňov a už je na odchode.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Búrka v šatni súpera Ružomberka. Gattuso šokoval odpoveďou: Povedal mi, že chce odísť