Vražda mladíka otriasla krajinou. V Grécku dočasne zakázali fankluby

Pietne miesto odkazujúce na tragickú smrť mladého futbalového fanúšika.
Pietne miesto odkazujúce na tragickú smrť mladého futbalového fanúšika. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. feb 2022 o 17:35

Polícia zatkla osem podozrivých osôb.

ATÉNY. Grécka vláda sa rozhodla pozastaviť činnosť futbalových fanklubov na päť mesiacov. Dôvodom je vražda mladého futbalového priaznivca, ku ktorej došlo 1. februára v Solúne.

Devätnásťročného fanúšika miestneho Arisu napadli priaznivci konkurenčného PAOK-u. Mladík zraneniam na mieste podľahol. Podľa vyšetrovania sa do celého incidentu zapojilo až desať osôb vo veku od 20 do 23 rokov.

Grécka polícia zatkla osem podozrivých, dvaja sú však stále na slobode. Vražda v meste, kde medzi klubmi PAOK a Aris panuje ostrá rivalita, šokovala krajinu a vyvolala silné odsúdenie zo strany politických lídrov.

Ohavný čin otriasol celou krajinou a spustil boj proti násiliu na štadiónoch a chuligánom. Minister civilnej obrany Takis Theodorikakos na tlačovej konferencií uviedol, že úrady počas razie, ktorú vykonali v 575 fankluboch po celom Grécku, zakázali činnosť 67 fanklubom a zatkli pri nej sedemnásť ľudí.

V pláne je zavedenie nových opatrení a prísnejších trestov za organizované násilie súvisiace so športom. Činnosť môžu fankluby obnoviť po 31. júli 2022, teda po dôslednom preskúmaní a vyhodnotení celej situácie.

Nové opatrenia si budú vyžadovať schválenie parlamentom, je však pravdepodobné, že si získajú širokú podporu politikov aj širokej verejnosti.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Vražda mladíka otriasla krajinou. V Grécku dočasne zakázali fankluby