PSG zničil súpera. Messi strelil dva góly, pridal sa aj Neymar

Lionel Messi a Neymar v drese Paríž St. Germain (PSG).
Lionel Messi a Neymar v drese Paríž St. Germain (PSG). (Autor: TASR/AP)
TASR|6. aug 2022 o 19:12 (aktualizované 6. aug 2022 o 23:05)

Rozhodca v nadstavenom čase neuznal vyrovnávajúci gól.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v sobotňajšom súboji 1. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Clermontu Foot jednoznačne 5:0.

Úradujúci šampión rozhodol o triumfe už v prvom polčase, v ktorom sa postupne strelecky presadili Neymar, Achraf Hakimi a Marquinhos.

V závere spečatil hladký triumf favorizovaných hostí dvoma gólmi Lionel Messi. Na súpiske PSG sa pre svalové zranenie neobjavil Kylian Mbappé, no s jeho absenciou sa tím vyrovnal znamenite.

Hráči AS Monaco v prvom sobotnom zápase zvíťazili na pôde Racingu Štrasburg 2:1. Monaco mali v Alsasku miestami drvivú prevahu, ktorú vyjadrili gólmi Krepina Diattu a Sofianea Diopa.

V 65. minúte Habib Diallo hlavičkou znížil, no vyrovnať sa už domácim proti tretiemu tímu uplynulej sezóny nepodarilo.

Diallo síce v nadstavenom čase dokázal poslať loptu do siete, ale VAR odhalil ofsajd a gól neuznal.

Ligue 1 - 1. kolo:

Clermont Foot Auvergne 63 - Paríž St. Germain 0:5 (0:3)

Góly: 80. a 86. Messi, 9. Neymar, 26. Hakimi, 38. Marquinhos

Racing Štrasburg - AS Monaco 1:2 (0:1)

Góly: 65. Diallo - 43. Diatta, 53. Diop

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG zničil súpera. Messi strelil dva góly, pridal sa aj Neymar