Do brány sa postavil nevysoký obranca. Súper ho však nepreveril

Michal Kukučka a Zuberu Sharani v súboji
Michal Kukučka a Zuberu Sharani v súboji (Autor: Ernő Lelkes)
Titanilla Bőd|23. aug 2021 o 09:38

Záver stretnutia futbalovej Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Trenčínom bol hektický.

DUNAJSKÁ STREDA. Zuberu Sharani vyštartoval za dlhou prihrávkou. O zlomok sekundy neskôr začal šprintovať von z bránky aj trenčiansky brankár Michal Kukučka.

Podobnú situáciu úspešne riešil aj o niekoľko minút skôr, tentoraz však nebol pri lopte ako prvý. Útočníka skosil na zem a následne videl červenú kartu.

Už nemohli striedať

Záver zápasu medzi Dunajskou Stredou a Trenčínom priniesol napäté momenty.

Hostia prišli v poslednej minúte riadneho hracieho času o brankára, a hoci striedali iba troch hráčov, hra bola prerušená už trikrát, takže náhradný brankár na ihrisko nemohol prísť.

Brankársky dres si tak obliekol obranca Kingsley Madu, ktorý nemá postavu brankára.

DAC však v nadstavenom čase nedokázal vystreliť na bránku, aby preveril jeho brankárske schopnosti. Zápas sa skončil remízou 1:1, s ktorou boli spokojnejší hostia.

Reprezentácia láka

„V prvom polčase dominovalo moje mužstvo, dali sme aj pekný gól po pressingovej situácii,“ hodnotil stretnutie tréner Trenčína Peter Hlinka.

Jeho tím poslal do vedenia Jakub Kadák. Domáci odpovedali po štandardnej situácii, keď po priamom kope Erica Davisa hlavičkoval presne Danilo Beskorovainyi.

„Videl som, že tam mám priestor, išiel som tam a podarilo sa,“ opísal svoj gólový moment ukrajinský obranca. Bod sa mu však málil.

„Chceli sme vyhrať. Ale nemáme ani šťastie, v poslednom období dostávame veľa gólov,“ dodal.

Beskorovainyi má pritom extra motiváciu, chce sa dostať do reprezentačného áčka svojej vlasti.

S výberom U20 sa stal majstrom sveta a tréner Alexander Petrakov teraz prevzal áčko.

„Rozprávali sme sa sa a vravel mi, že musíme vyhrávať zápasy a musím hrať lepšie, aby mi mohol dať šancu,“ objasnil stopér Dunajskej Stredy.

Zranenia kľúčových hráčov

V zápase s Trenčínom sa musel v obrane zaobísť bez zaužívaného parťáka Dominika Kružliaka, ktorého trápi menšie zranenie.

Pre problémy s meniskom chýbal zo zostavy domácich aj maďarský reprezentant András Schäfer.

Zranený je aj Chorvát Andrija Balič a mal by chýbať dlhšie, hoci tréner Antal Németh nešpecifikoval, o aké zranenie ide.

V mužstve Trenčanov sa počas rozcvičky zranil Lucas Demitra, ktorý pôvodne mal figurovať v základnej zostave.

Napokon na jeho mieste nastúpil Adam Gaži.

„Pocítil ľahké pichnutie v zadnom stehennom svale a dohodli sme sa, že to nebudeme siliť,“ vysvetlil Peter Hlinka.

Dunajská Streda - Trenčín 1:1 (1:1)

Góly: 33. Beskorovainyi - 24. Kadák

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

Brankár si to zle vyrátal

Kľúčovým momentom stretnutia mohlo byť vylúčenie Michala Kukučku, no DAC to nevyužil na strelenie gólu.

„Zle som si to vypočítal a trafil som súperovu nohu. Červená bola asi namieste,“ uznal po stretnutí mladý trenčiansky brankár.

Tréner Hlinka ho za chybu nepotopil.

„To, že tam išiel, je v poriadku, ale musí tam byť razantnejší a rýchlejší,“ myslí si kouč AS.

Trenčín je momentálne štvrtý a má osem bodov. Tréner je s úvodom sezóny spokojný na 70-80 percent.

„Pre nás je každý bod dobrý,“ zdôraznil.

Nevydarený úvod

V úplne inej situácii je Antal Németh na lavičke Dunajskej Stredy. Odkedy je majiteľom klubu Oszkár Világi, DAC mal iba raz horší úvod sezóny.

Na jeseň roku 2016 mal tím zo Žitného ostrova po piatich zápasoch na konte iba jeden bod, ale pre výstavbu nového štadióna hral vtedy svoje domáce zápasy v Senci.

V súčasnosti po piatich kolách figurujú Dunajskostredčania iba na ôsmom mieste tabuľky s piatimi bodmi.

Maďarský tréner predsa našiel po zápase s Trenčínom aj pozitíva.

„Teší ma, že fanúšikovia stoja pri nás. V druhom polčase sme zlepšili hru aj vďaka nim. Páčila sa mi aj mentalita hráčov. Hoci sme spravili veľa chýb, futbalisti nastúpili so správnou mentalitou,“ vyzdvihol Antal Németh.