Trénerská legenda neustála prehru s Albánskom, pri reprezentácii končí po necelom roku

Fernando Santos.
Fernando Santos. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. sep 2023 o 18:54

Skúsený kouč v minulosti priviedol Portugalsko k triumfu na ME 2016.

VARŠAVA. Poľský futbalový zväz (PZPN) definitívne odvolal Fernanda Santosa z postu hlavného trénera národného tímu.

Šesťdesiatosemročný portugalský kouč čelil tlaku pre neuspokojivé výsledky Poľska v kvalifikácii na budúcoročné ME, v ktorej patrí "bieločerveným" so šiestimi bodmi 4. miesto.

"Chcel by som sa poďakovať trénerovi Santosovi za prácu s naším národným tímom a želám mu veľa šťastia v jeho ďalších športových výzvach," uviedol Cezary Kulesza, prezident Poľského futbalového zväzu (PZPN).

Na jeho slová nadviazal aj bývalý kormidelník Poľska: "Hoci tu končí náš vzťah, som vďačný za to, že som viedol poľský národný tím. Želám Poľsku a ľuďom, ktorí ma počas môjho pobytu tak dobre prijali, všetko najlepšie."

Skúsený kouč v minulosti priviedol Portugalsko k triumfu na ME 2016 a v roku 2019 k víťazstvu v prvej edícii Ligy národov, no poľskej družine nedal očakávaný nový impulz.

"Som iba tréner a nedokážem robiť zázraky na počkanie. Je to dlhodobý projekt. Napriek prehre v Albánsku sa nechystám rezignovať na svoju funkciu, ani dnes ani zajtra.

Ak budú predstavitelia Poľskej futbalovej federácie žiadať, aby som pri reprezentácii skončil, tak sa tak stane," povedal Portugalčan po nedeľnej prehre s Albánskom (0:2), ktorá ho napokon stála trénerskú stoličku.

Santos bol vo funkcii od januára tohto roka po ôsmich rokoch na lavičke Portugalska.

Poliaci vo svojej päťčlennej kvalifikačnej E-skupine na EURO prehrali tri z doterajších piatich zápasov.

Tabuľka skupiny E kvalifikácie na EURO 2024

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Trénerská legenda neustála prehru s Albánskom, pri reprezentácii končí po necelom roku