Benfica má pred odvetou výhodnú pozíciu, v Bruggách dominovala

Joao Mario (vľavo) sa teší po strelenom góle v zápase FC Bruggy - Benfica Lisabon v osemfinále Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. feb 2023 o 23:10

Bruggy sa po polčasovej prestávke ani nedostali k ohrozeniu súperovej brány.

Liga majstrov - osemfinále, 1. zápas

FC Bruggy - Benfica Lisabon 0:2 (0:0)

Góly: 51. Joao Mario (z 11 m), 88. Neres

Rozhodoval: Massa (Taliansko). ŽK: Odoi, Sowah - Otamendi

Bruggy: Mignolet - Clinton Mata, Hendry, Mechele, Meijer - Odoi (65. Nielsen), Onyedika - Buchanan, Vanaken, Sowah (79. Jutgla) - Lang

Benfica: Vlachodimos - Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo - Florentino, Chiquinho - Aursnes, Joao Mario (90.+4 Neves), Rafa Silva (65. Neres) - Ramos (65. Guedes)

BRUGGY. Benfica Lisabon uspela v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov na ihrisku FC Bruggy 2:0.

Portugalský tím sa tak dostal do výhodnej pozície pred domácou odvetou, ktorá je na programe v utorok 7. marca.

Priebeh zápasu FC Bruggy - Benfica Lisabon

I. polčas:

V Bruggách začali oba tímy zostra. V 4. minúte sa dostal do šance Ramos, s jeho hlavičkou si však Mignolet poradil.

Prakticky okamžite prišla odpoveď domácich, lenže Buchanan z ostrého uhla neprepálil Vlachodimosa. V 27. minúte sa Antonio Silva ocitol pred odkrytou bránou, no hlavou poslal loptu iba nad brvno.

Narastajúci tlak Benficy podčiarkol Rafa Silva, ktorý opečiatkoval žrď.

Bezgólový stav nezmenila ani Ramosova nepresná hlavička z tesnej blízkosti. Domáci dopravili loptu do siete v 45. minúte, no VAR neuznal gól Odoia pre ofsajd.

II. polčas:

Benfica krátko po prestávke dostala možnosť zahrávať jedenástku po faule Hendryho na Ramosa.

Loptu si na biely bod postavil Joao Mario a s dávkou šťastia otvoril skóre - 0:1. Bruggy sa po prestávke nedostali k ohrozeniu súperovej brány.

Naopak, v 88. minúte pridal druhý gól s chuťou hrajúcich hostí David Neres.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Benfica má pred odvetou výhodnú pozíciu, v Bruggách dominovala