Britsko-iránsky podnikateľ vložil do Evertonu 100 miliónov libier, chce mu pomôcť

Hráči FC Everton. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2022 o 18:28

Everton bojuje o záchranu v Premier League.

LIVERPOOL. Majiteľ anglického futbalového klubu FC Everton z Liverpoolu vložil do organizácie ďalších 100 miliónov libier, teda v prepočte približne 120 miliónov eur, aby tak prejavil záujem o podporu v turbulentných časoch.

Evertonu sa v aktuálnej sezóne nedarí a pohybuje sa v druhej polovici tabuľky Premier League, aktuálne je na 16. priečke a šesť bodov ho delí od pásma zostupu.

Britsko-iránsky podnikateľ Farhad Moshiri tak svoj podiel v klube zvýšil už na 94 percent.

"Sľubujem, že moje odhodlanie pomáhať Evertonu nekleslo," odkázal fanúšikom Moshiri, ktorý klub vlastní od roku 2016 a odvtedy minul viac ako 600 miliónov eur na prestupy.

Klub počas ostatných rokoch rokov zaznamenal stratu spolu až 317 miliónov eur, čo ovplyvnilo možnosť nákupov hráčov v lete 2021. Možno aj preto sa Evertonu v Premier League nedarí, čo v nedeľu stálo miesto španielskeho trénera Rafaela Beníteza.

"Chápem frustráciu každého, kto miluje Everton, kvôli našej nekonzistentnej forme v ostatných sezónach," pokračoval majoritný vlastník klubu.

V klube aktuálne hľadajú nového hlavného kouča, počas najbližšieho víkendu v ligovom súboji proti Aston Ville tím povedie Benítezov asistent Duncan Ferguson.

"Som si istý, že tímu odovzdá všetko," dodal Moshiri.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: