Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Trnavu čaká cesta na východ, Žilinu súper z Česka alebo atraktívny veľkoklub

Futbalisti Žiliny môžu v prípade postupu naraziť na škótsky Celtic Glasgow.
TASR|2. aug 2021 o 15:37

Slovenské tímy spoznali možných súperov v Európskej konferenčnej lige.

NYON. Futbalisti MŠK Žilina sa v prípade postupu cez Tobol Kostanaj stretnú v play off Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 so zdolaným z dvojzápasu 3. predkola Európskej ligy medzi FK Jablonec a Celticom Glasgow.

Možných súperov v tejto fáze spoznali aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia.

Ak Spartak Trnava prejde cez izraelský Maccabi Tel Aviv, o skupinovú fázu EKL si zahrá proti lepšiemu z dua Kolos Kovalivka (Ukrajina) a Šachtar Karaganda (Kazachstan).

Slovan Bratislava sa v prípade neúspechu v 3. predkole EL proti gibraltárskemu Lincolnu Red Imps presunie do play off EKL, kde si v majstrovskej vetve zmeria sily s víťazom súboja medzi Riga FC z Lotyšska a Hibernians FC z Malty.

Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Žilina bola nenasadená vo 4. skupine a mohla dostať aj postupujúceho z dvojíc FC Soči/FK Partizan Belehrad, PFC Lokomotiv Plovdiv 1926/FC Kodaň, Šlask Vroclav/Hapoel Beer Ševa alebo AS Rím.

Trnava figurovala v 2. skupine ako nasadená, jej súpermi mohli byť tiež postupujúci zo zápasov Galatasaray Istanbul/St. Johnstone FC, Rosenborg Trondheim/NK Domžale a Vitesse Arnhem/Dundalk FC.

Slovan bol vďaka klubovému koeficientu tiež medzi nasadenými a ako možní protivníci mu hrozili víťazi konfrontácií Maccabi Haifa/HB Tórshavn, Linfield FC/Fola Esch a FC Priština/FK Bodo Glimt.

Prvé zápasy play off EKL sú na programe 19. augusta, odvety sa uskutočnia 26. augusta.

Na základe žrebu by mali všetci traja slovenskí účastníci začať na ihriskách súperov.

žreb play off Európskej konferenčnej ligy

Majstrovská vetva

zdolaný Mura/Žalgiris Vilnius - víťaz Priština/Bodo Glimt

zdolaný Neftči Baku/HJK Helsinki - víťaz Maccabi Haifa/Tórshavn

zdolaný Omonoia Nikózia/Flora Tallinn - víťaz Shamrock Rovers/Teuta Durres

víťaz Riga FC/Hibernians FC - zdolaný Lincoln Red Imps/ŠK SLOVAN BRATISLAVA

víťaz Linfield FC/Fola Esch - zdolaný Kairat Almaty/Alaškert

Hlavná vetva

AEL Limassol/Karabach Agdam - Breidablik/Aberdeen

Újpest/Bazilej - Čukarički Belehrad/Hammarby

TNS/Viktoria Plzeň - CSKA Sofia/Osijek

Pacos de Ferreira - Larne/Tottenham Hotspur

Rennes - Rosenborg/Domžale

Laci/Anderlecht Brusel - Vitesse Arnhem/Dundalk

Vojvodina Novi Sad/LASK Linz - Galatasaray Istanbul/St. Johnstone

Kolos Kovalivka/Šachtar Karagandy - FC SPARTAK TRNAVA/Maccabi Tel Aviv

Bohemian Dublin/PAOK Solún - Hibernian/Rijeka

KuPS Kuopio/Astana - Union Berlín

Luzern/Feyenoord Rotterdam - Elfsborg/Velež Mostar

Raków Čenstochová/Rubin Kazaň - Riga FS/Gent

Dinamo Batumi/Sivasspor - Lokomotiv Plovdiv/FC Kodaň

Santa Clara/Olimpija Ľubľana - Soči/Partizan Belehrad

Trabzonspor/Molde - AS Rím

Šląsk Vroclav/Hapoel Beer-Sheva - Rapid Viedeň/Anorthosis Famagusta

FK Jablonec/Celtic Glasgow - Tobol Kostanaj/MŠK ŽILINA

Súvisiace články