Prekonal 106 rokov starý rekord. Za Palmeiras skóroval ako 16-ročný

Brazílsky útočník Endrick Felipe.
Brazílsky útočník Endrick Felipe. (Autor: endricki/ instagram)
Sportnet, TASR, SITA|26. okt 2022 o 13:48

Talentovaný futbalista pomohol Palmeiras priblížiť sa k zisku brazílskeho titulu.

SAO PAULO. Iba 16-ročný brazílsky futbalista Endrick strelil svoj prvý gól za Palmeiras. Talentovaný útočník pomohol k víťazstvu svojho tímu 3:1 na ihrisku Athletica, čím sa klub zo Sao Paula priblížil k 11. majstrovskému titulu v Brazílii.

Endrick debutoval začiatkom tohto mesiaca v najvyššej súťaži vo víťaznom dueli (4:0) proti Coritibe a v noci na stredu prekonal 106-ročný rekord klubu.

Proti Palmeirasu Athletico nasadilo svoj rezervný tím, pretože v sobotu ho čaká finále Copa Libertadores proti Flamengu.

Skóre otvorilo v 30. minúte gólom Matheusa Felipeho. V 60. minúte vyrovnal Gustavo Scarpa, potom sa Endrick, ktorý nastúpil do 2. polčasu, presadil v 70. minúte po hlavičke zblízka.

Tretí gól Palmeirasu vsietil v 76. minúte Gustavo Gomez.

VIDEO: Prvý gól Endricka v drese Palmeiras

Podľa informácií novín O´Globo tínedžer prekonal rekord, ktorý trval 106 rokov. Držal ho Heitor, ktorý skóroval za Palmeiras vo veku 16 rokov, 11 mesiacov a 14 dní.

Endrick skóroval vo veku 16 rokov a 3 mesiace. Stal sa tak najmladším strelcom v histórii klubu.

"Je nevysvetliteľné, čo Boh robí v mojom živote. Ešte si nemyslím, že som dobrý, musím veľa trénovať. Mám ešte čo zlepšovať," uviedol mladík na sociálnych sieťach.

Endrick podpísal zmluvu s Palmeirasom v máji, pričom výstupná klauzula je 60 miliónov eur. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) mu povolí prestup, až keď dovŕši 18 rokov.

Podľa španielskeho periodika Marca sa už o mladíka zaujímajú Paríž St. Germain i Real Madrid, oba kluby však podľa zdroja ponúkajú menšiu sumu ako 60 miliónov.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Prekonal 106 rokov starý rekord. Za Palmeiras skóroval ako 16-ročný