Fotka zo zápasu Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum.
Fotka zo zápasu Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR, SITA|27. máj 2024 o 23:24 (aktualizované 28. máj 2024 o 10:13)

Celý zápas vrátane predĺženia odohral slovenský reprezentant Matúš Bero, premenil aj penaltu.

Bundesliga - odveta baráže

Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum 0:3 (0:1) - 5:6 po pen. rozstrele

Góly: 18. P. Hofmann (Stöger), 66. P. Hofmann (Stöger), 70. Stöger (pen.)

/Prvý zápas vyhral Düsseldorf 3:0, postupuje Bochum/

BRATISLAVA. Futbalisti VfL Bochum triumfovali v odvete baráže nad Fortuna Düsseldorf po penaltovom rozstrele 4:0.

V riadnom hracom čase sa zápas skončil výsledkom 0:3 z pohľadu domácich, no zápas išiel do predĺženia, keďže Düsseldorf rovnakým výsledkom triumfoval v prvom zápase na ihrisku Bochumu.

Celý zápas vrátane predĺženia odohral slovenský reprezentant Matúš Bero, ktorý v rozstrele premenil druhú penaltu Bochumu.

Hrdinami duelu boli dvaja ofenzívni hráči Bochumu. Phillipp Hoffmann strelil prvé dva góly hosti a Kevin Stöger sa blysol bilanciou jeden gól a dve asistencie.

“Všetci nás odpísali po prvom zápase a to nám dodalo ešte väčšiu motiváciu, aby sme vytvorili niečo, čo vstúpi do histórie klubu. Dokázali niečo neuveriteľné," povedal Hofmann, ktorý si v prvom zápase strelil vlastný gól.

V dramatickom jedenástkovom rozstrele sa rozhodlo až v siedmej sérii. Najprv sa nemýlil bochumský exekútor Maximilian Wittek, po ktorom svoj pokus nepremenil domáci mladý japonský obranca Takaši Učino.

„Dnes sme všetci hrdinovia,“ povedal po zápase líder Bochumu Kevin Stöger, ktorý svoj pokus spoľahlivo premenil.

Bochum obsadil v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže 16. miesto, Düsseldorf bol tretí v druhej lige.

Nováčikmi v novej sezóne budú tímy St. Pauli a Kiel, ktorí si vybojovali priamy postup.

S Bundesligou sa rozlúčil posledný Darmstadt so ziskom len 17 bodov a mínusovým skóre -56 a predposledný Kolín nad Rýnom, ktorý získal 27 bodov, čo bolo o 6 menej ako Bochum.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Fantastické vyvrcholenie baráže. Bochum zmazal trojgólovú stratu, rozhodli až penalty