Šláger kola prial Trnave. Ďuriš ťahá fantastickú šnúru, rozhodol aj proti DAC

Martin Šulek a Milan Dimun počas zápasu 9. kola Niké ligy medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Spartak Trnava. (Autor: TASR)
TASR|1. okt 2023 o 19:52 (aktualizované 1. okt 2023 o 21:04)

Diváci: 7646 divákov

FC DAC: Popović - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (80. Brunetti)– Káčer (80.Herc), Dimun, Čermák (16. Ramadan)–Trusa (80. Barišić), Goure, Gavrić (86. Niarchos)

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša - Zeljković - Šulek, Bernát (81. Procházka), Mikovič–Ofori Ú88. RistovskiŰ, M. Ďuriš (76. Paur), Daniel (76. Azango)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC Spartak Trnava vyhrali v šlágri 9. kola Niké ligy na štadióne DAC Dunajská Streda najtesnejším výsledkom 1:0.

Jediný presný zásah strelil Michal Ďuriš v 52. minúte.

Hlasy po zápase

Adrian Guľa, tréner DAC Dunajská Streda: "Nešťastná prehra doma, po solídnom prvom polčase. Nepremenili sme dve zaujímavé možnosti. V druhom polčase nás už vystrašil neuznaný gól. Potom keď súper otvoril skóre, nedali sme pozor pri centri. Hostia to potom dobre zavreli, mali aj rýchle kontry. V takomto zápase s kvalitným súperom je dôležité, aby ste otvorili skóre a to sa nám nepodarilo."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Videli sme výborný prvý polčas, v ktorom bolo cítiť, že obidve mužstvá chceli hrať na víťazstvo. Druhý polčas sme boli jednoznačne lepší, hlavne od neuznaného gólu, čo nás nakoplo. Jediné mínus, že sme mali dať druhý a tretí gól, lebo zápas bol ešte otvorený. Ale je ešte krajšíevyhrať u súpera o gól. Dnes ma futbal bavil, chalani boli výborní, takticky to zvládli. Mali sme zaujímavú prechodovú fázu, dostávali sme do otvorených priestoroch, ktorá nechala Dunajská Streda. Hráči dnes odviedli nadštandardný výkon, a preto si odnášame tri body.