Porušili životosprávu a prišli o titul? Od pamätného úspechu Dukly ubehlo dvadsať rokov

Dukla Banská Bystrica - víťaz Slovenského pohára 2004/05.

Porušili životosprávu a prišli o titul? Od pamätného úspechu Dukly ubehlo dvadsať rokov

Dukla Banská Bystrica - víťaz Slovenského pohára 2004/05. (Autor: TASR)
Dukla Banská Bystrica - víťaz Slovenského pohára 2004/05.
Dukla Banská Bystrica - víťaz Slovenského pohára 2004/05. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|16. mar 2025 o 08:00

Vedenie klubu odmenilo bývalých hráčov.

BANSKÁ BYSTRICA. Futbalisti Dukly Banská Bystrica neprežívajú ideálne obdobie, po odchode kanoniera Róberta Polievku do MTK Budapešť sa ocitli na samom dne Niké ligy.

Sezónu sa snažia zachrániť výkonmi v Slovnaft Cupe, v ktorom vyradili lídra druhej ligy z Prešova a po tesnom triumfe 1:0 postúpili do semifinále.

Spomínali na jedinečný moment

Najväčší úspech v pohárovej súťaži zažili Banskobystričania presne pred dvadsiatimi rokmi, kedy vo finále zdolali Artmediu Bratislava 2:1 a tešili sa zo zisku trofeje.

V zápase proti Prešovu sa spomínalo aj na tento jedinečný moment, klub odmenil bývalých hráčov, ktorí v pamätnom zápase nastúpili.

„Bolo to veľký triumf. Vyhrali sme 2:1 a Viktor Pečovský dal zo šestnástky gól hlavou. Bol to jeho prvý a posledný gól hlavičkou, na čo sme nedávno spomínali. Veľký míľnik v mojej kariére,“ pre Sportnet pred časom spomínal bývalý útočník Dukly Róbert Semeník.

Počas kariéry nastrieľal neuveriteľných 140 gólov a zaslúžene sa tak stal členom Klubu ligových kanonierov.

V roku 2010 bol vyhlásený za najlepšieho útočníka v histórii Dukly Banská Bystrica.

„Prežíval som to emotívne. Pretože bývam v Banskej Bystrici a je to môj druhý domov.

Pochádzam z Veľkého Krtíša, no v trinástich som odišiel sem. Vtedy nás viedol trénerský mág Peter Benedik, ktorý ma stiahol s Marekom Penksom a dal mi nesmierne veľa.

Každý rok štyria hráči z dorastu prešli do áčka a zapadli do kádra. Ja som si ako mladé ucho odkrútil pár štartov ešte vo federálnej lige,“ dodal.

Porušili životosprávu, prišli o titul

Vo finále proti Petržalke nastúpili za Duklu mená ako Richard Zajac, Michal Pančík mladší, Viktor Pečovský či Martin Jakubko. Práve Jakubko strelil druhý gól Banskej Bystrice.

„Je to krásne. Splnili sme cieľ, takže celú sezónu môžeme hodnotiť úspešne.

Pred súbojom s Artmediou sme si verili. Začali sme výborne, po získaní dvojgólového náskoku sme veľmi dobre bránili. Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať, strela mi skutočne vyšla,“ vravel vtedy bývalý reprezentant Jakubko.

Dukla v tom čase prežívala najlepšie obdobie v histórii. V ročníku 2003/2004 skončila v lige len tesne o skóre za Žilinou.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Porušili životosprávu a prišli o titul? Od pamätného úspechu Dukly ubehlo dvadsať rokov