Gólová radosť futbalistov MFK Ružomberok.
Gólová radosť futbalistov MFK Ružomberok. (Autor: TASR)
TASR|24. feb 2024 o 16:59

Domáci dokázali vyrovnať na konci prvého polčasu v priebehu troch minút.

Niké liga - 21. kolo

Zlaté Moravce - Ružomberok 2:4 (2:2)

Góly: 41. Duga, 44. Kuzma - 10. Selecký, 20. Hladík, 54. Boďa (z 11 m), 85. Šefčík

Rozhodovali: Ziemba - Štofik, Čajka

ŽK: Suľa, Duga - Chobot

Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč - Suľa, Drame (46. Moško), Nagy, Čonka (59. Jinjolava) - Mondek, Brenkus (35. Balic), Duga (59. Tabatadze, 86. Hodúr), Dulay - Kuzma, Mészáros

Ružomberok: Frühwald - Gabriel, Malý, Mojžiš - Kotula (46. Šefčík), Luterán (83. Domonkos), Múdry, Selecký - Hladík, Tučný (55. Chobot) - Boďa (75. Gerec)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:2 v sobotňajšom zápase 21. kola Niké ligy.

Pre trénera Andreja Štefanku išlo o premiéru na lavičke Zlatých Moraviec. V gólovo úrodnom zápase domáci v závere prvého polčasu vyrovnali z 0:2 na 2:2, no Ružomberčania v druhom dejstve získali späť dvojgólový náskok.

ViOn je naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky s trojbodovou stratou na Michalovce.

Ružomberčania mali ideálny vstup do zápasu, keď gólovo udreli už z prvej strely. V 10. minúte si Selecký nabehol na center Múdreho a zblízka otvoril skóre - 0:1.

O desať minút už hostia viedli dvojgólovým rozdielom, keď Hladík zvnútra šestnástky prekonal brankára Lukáča - 0:2.

Záver prvého dejstva patril domácim. Duga najskôr dorazil do bránky loptu, ktorú Frühwald vyrazil na hornú žŕdku a krátko na to sa zblízka presadil aj Kuzma - 2:2.

V 52. minúte však Čonka fauloval Hladíka a Boďa z následného pokutového kopu vrátil hosťom náskok - 2:3.

Následné snahy domácich o vyrovnanie sa často končili už v zárodku, keďže Ružomberčania v druhom polčase zlepšili defenzívu a darilo sa im držať hru mimo vlastného pokutového územia.

Domáci sa v druhom dejstve dostali k jednej strele na bránku, no tá nezmenila skóre. Naopakv 85. minúte hostia zvýšili svoj náskok, keď Šefčík využil prihrávku Seleckého - 2:4.

Hlasy po zápase

Andrej Štefanka, tréner FC ViOn: "Zápas sme nezvládli. Úvod nebol zlý, potom však prišli opäť dva lacné góly. Pozitívom je, že v závere polčasu sme dokázali vyrovnať. Mali sme dobrú emóciu, ktorú sme však nedokázali priniesť do druhého polčasu. Urobili sme úplne zbytočnú penaltu. Potom sme už išli na riziko. Bez absolútneho nasadenia všetkých hráčov nie sme schopný konkurovať takému mužstvu ako je Ružomberok. Reakcie hráčov po stretnutí si interne rozoberieme. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať, lebo bez bodov sa zachrániť nemôžeme."

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: "Do stretnutia sme vstúpili podľa plánu. Dali sme pomerne rýchlo gól, následne aj druhý. Potom sme sa nechali zatlačiť a pustili domácich do vyrovnania. Po zmene strán sme sa našťastie opäť odpútali na dva góly. V závere sme domácich už do ničoho nepustili. Bol to ťažký zápas na veľmi náročnom, mäkkom teréne, na ktorom sa len veľmi ťažko kombinovalo."