Oumar Diakité sa teší po strelenom góle v zápase Pobrežie Slonoviny - Mali v semifinále turnaja Africký pohár národov 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. feb 2024 o 00:06 (aktualizované 4. feb 2024 o 09:00)

Africký pohár národov spoznal posledných semifinalistov.

BOUAKE. Futbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili do semifinále Afrického pohára národov (APN).

Organizátor šampionátu v sobotňajšom štvrťfinálovom stretnutí v Bouake zdolal Mali 2:1 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 120.+2 minúte útočník Oumar Diakite. "Sloni" sa v boji o postup do finále stretnú DR Kongo.

Medzi najlepšiu štvoricu sa prebojovali aj reprezentanti Južnej Afriky, ktorí v bezgólovom zápase zdolali Kapverdy až po penaltovom rozstrele.

V riadnom hracom čase i po predĺžení sa duel skončil bez gólov. JAR v boji o postup do finále narazí na Nigériu.