Patrik Schick
Patrik Schick (Autor: TASR/AP)
TASR|20. dec 2023 o 22:50

O triumfe Bayernu rozhodol Harry Kane.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v stredajšom zápase 16. kola nemeckej Bundseligy na pôde Wolfsburgu 2:1.

Víťazný gól strelil v 43. minúte anglický kanonier Harry Kane a jeho tím si tak udržal na druhej pozícii štvorbodový náskok pred Stuttgartom.

Vedenie si upevnil Bayer Leverkusen, ktorý zdolal Bochum jednoznačne 4:0 aj vďaka čistému hetriku Patrika Schicka v priebehu 16 minút. Za Bochum odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Matúš Bero.

Leverkusen tak zostáva aj po šestnástich zápasoch jediným nezdolaným tímom v nemeckej lige i vo všetkých piatich popredných európskych súťažiach.

Tretí Stuttgart vyhral po dvoch zápasoch bez triumfu, keď si poradil 3:0 s Augsburgom. Dvoma gólmi za Freiburg sa blysol Lucal Höler, ktorého tím nakoniec prehral na pôde nováčika z Heidenheimu 2:3.

Union Berlín triumfoval nad Kolínom 2:0 - víťazný gól strelil v 55. minúte Benedict Hollerbach. Jeho tím tak odskočil od pásma zostupu na tri body.

Momentálne je na pätnástom mieste, o tri body pred svojím stredajším súperom. Kolínu patrí predposledná sedemnásta priečka.

Bundesliga - 16. kolo:

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 2:1 (0:1)

Góly: 90.+2. Buta, 90.+8. Koch - 27. Wöber. ČK: 88. Wöber (po 2. ŽK)

FC Heidenheim - SC Freiburg 3:2 (0:1)

Góly: 52. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3. Ginter - 7. a 64. Höler (druhý z 11 m)

Bayer Leverkusen - VfL Bochum 4:0 (3:0)

Góly: 30., 32. a 45.+1. Schick (prvý z 11 m), 69. Boniface