Diváci: 4057

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Azango (59. Ofori), Procházka, Bernát (78. Bukata), Daniel (78. Durič) – Ďuriš (89. Poznar)

B. Bystrica: Hruška – Migaľa (70. Veselovský), Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (70. Marquinho), Hlinka, Záhumenský – Považanec (58. Depetris) – Polievka (82. Slebodník), Rymarenko

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava vyhrali v dueli 21. kola Niké ligy nad MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 a definitívne si zabezpečil účasť v prvej šestke, ktorá bude v nadstavbovej časti hrať o titul. O oba góly domácich sa postaral Michal Ďuriš.

Dukla začala v Trnave odvážne, no v 22. minúte Spartak zlomil zápas na svoju stranu, keď si na hranici šestnástky vylepšil palebnú pozíciu Ďuriš a ranou k žrdi otvoril skóre.

Ten istý hráč v 33. minúte pridal druhý gól, keď na polovici ihriska vyhral súboj najskôr s Godálom a následne i Willwéberom, dostal sa do samostatného úniku, ktorý zakončil presnou strelou povedľa bezmocného Hrušku.

Ďuriš ani jeden z gólov taktne neoslavoval, keďže v Banskej Bystrici svojho času pôsobil.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Prvý gól a prvá šanca strašne meníia zápas. Naklonili sme misky váh na svoju stranu tým, že sme premenili prvé dve veľké šance a naopak, Banská Bystrica po našej fatálnej chybe, akú vieme spraviť len my, ju nevyužila. V druhom polčase, pokiaľ vyhrávate, sa hrá lepšie. Mohli sme zápas dotiahnuť do lepšieho výsledku, pretože už Banská Bystrica nemala strelu na bránku, my sme mali skrumáže, nedotiahnuté kontry a veľa vecí v šestnástke, ktoré sa dali lepšou prihrávkou v pokutovom území dotiahnuť do tretieho gólu a bol by úplný pokoj. Takto bol stále zápas v určitom napätí. Druhú polovicu druhého polčasu sme si postrážili a zvíťazili.“

Mário Auxt, tréner Banskej Bystrice: "Keďže domáci nemali dobrý vstup do jarnej časti, očakávali sme, že na nás viac vyletia, čo sa aj potvrdilo. Akurát svoju prvú šancu sme nevyužili, to si myslím, že by bolo zlomové. Trnava sa dostala do vedenia, po našej chybe sme dostali druhý gól. Ťažko sme sa potom presadzovali. Hlavne v druhom polčase sme chceli urobiť zmeny, oživiť hru viac smerom dopredu, ale do vyloženej šance sme sa nedostali a domáci si už zápas ustrážili. Rozhodujúce bolo, že sme dnes neboli efektívni a nevyužili sme príležitosť.“