Kylian Mbappe a brankár Paríža Keylor Navas
Kylian Mbappe a brankár Paríža Keylor Navas (Autor: TASR/AP)
TASR|10. mar 2024 o 15:58

Napriek strate bodov má Paríž na čele Ligue 1 pohodlný náskok.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža Saint-Germain remizovali v nedeľňajšom zápase 25. kola francúzskej Ligue 1 so Stade Reims 2:2. Úradujúci majstri majú na čele tabuľky pred druhým Brestom desaťbodový náskok.

Všetky góly padli v prvom polčase a ako prví skórovali zásluhou Marshalla Munetsiho hostia. Paríž vyrovnal vďaka vlastencu a o dve minúty ho poslal do vedenia Goncalo Ramos.

Bod pre Reims, ktorý je na deviatom mieste, zariadil gólom do šatne Oumar Diakite. Hviezdny útočník PSG Kylian Mbappe nebol v základe a nastúpil až v 73. minúte, keď vystriedal Ramosa.

Futbalisti Monaca vyhrali v nedeľňajšom zápase 25. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Štrasburgu 1:0.

Postili si tak tretie miesto o tri body pred RC Lens. Ich nedeľňajšiemu súperovi patrí 14. pozícia, dve priečky a bod nad pásmom zostupu.

Rovnakým pomerom vyhralo doma Le Havre nad Toulouse, jediný gól stretnutia vsietil Christopher Operi. Jeho tím poskočil o štyri miesta a momentálne je dvanásty za Toulouse a o bod pred Montpellierom.

FC Metz vyšiel víťazne zo súboja medzi predposledným a posledným. S Clermontom si poradili taktiež 1:0 a vyhral druhýkrát v rade.

Futbalisti Olympique Marseille zvíťazili nad FC Nantes 2:0 a po treťom triumfe v sérii figurujú na siedmej priečke tabuľky. Oba góly strelil Pierre-Emerick Aubameyang.

Ligue 1 - 25. kola:

Paríž Saint-Germain - Stade Reims 2:2 (2:2)

Góly: 17. Abdelhamid, 19. Ramos - 7. Munetsi, 45. Diakite

Le Havre - FC Toulouse 1:0 (0:0)

Gól: 60. Operi

FC Metz - Clermont Foot 1:0 (1:0)

Gól: 33. Mikautadze

Racing Štrasburg - AS Monaco 0:1 (0:0)